Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 29 marzec 2022

Wielu kredytobiorców dało się skusić na kredyty we Frankach szwajcarskich, które pierwotnie prezentowały się atrakcyjnie, późniejsze wahania kursów walut doprowadziło wiele osób wręcz do tragicznej sytuacji finansowej. Orzeczenie unijnego TSUE i polskiego Sądu Najwyższego otworzyło kredytobiorcom drogę do walki o swoje prawa, wiele sądów orzekło już o unieważnieniu niekorzystnych umów kredytowych.

Opublikowano w Bydgoszcz

– Ми розмовляємо із представниками багатьох організацій, органами місцевого самоврядування, воєводами. Розмови, а також – звичайно – консультації із комісією, призвели до того, що ми вирішили підготувати короткий проект змін у законі. Завдяки йому, положення Спеціального закону стосуватимуться усіх біженців з України – без огляду на те, звідки вони прибули до Польщі, – сказав у Сеймі заступник Міністра внутрішніх справ і адміністрації.

Gospodarka odpadami komunalnymi to dla samorządów raczej spore wyzwanie, jak pokazuje praktyka łatwiej mają większe samorządy, które mogą pozwolić sobie na budowę większych instalacji, w przypadku mniejszych samorządów szansą może być współpraca z tymi większymi. W środę Rada Miasta zajmie się intencyjnym uchwałami w sprawie współpracy z gminami ościennymi w ramach wspólnej biogazowni.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek około godziny 17 zapaliła się jedna z kamienic przy ulicy Toruńskiej w Inowrocławiu. Jako pierwsi weszli do niej w celu pomocy lokatorom dwaj dzielnicowi, bardzo prawdopodobne, że część mieszkańców zawdzięcza im życie.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta zrezygnował radny Kazimierz Drozd desygnowany przez Nową Lewicę. Jak się dowiadujemy to efekt wewnętrznych ustaleń w tej formacji. Drozd dokończy kadencję jako szeregowy radny, najprawdopodobniej zostanie przewodniczącym komisji edukacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu na sesji Sejmiku Województwa dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej nie powstanie planowane studium dla budowy linii kolejowej z Solca Kujawskiego do Portu Lotniczego i Trzcinca. Ta informacja powinna niepokoić nie tylko z uwagi na zagrożenie tej inwestycji, ale źle ona prognozuje także dla innych zapowiadanych inwestycji – chociażby skomunikowania Kcyni z Bydgoszczą.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj na Ukrainie według przypuszczeń Ośrodka Studiów Wschodnich pojawią się pierwsi bojówkarze libańskiego Hezbollahu. Wezwał ich Putin, aby pomogli mu odwrócić wojnę, która nie idzie po jego myśli. Libańscy bojówkarze będą skierowani do pacyfikowania ukraińskich miast. Obok tej sprawy nie można przejść tak obok, bowiem w 2018 roku od tej organizacji były już poseł Paweł Skutecki otrzymał medal, wówczas nazywał ich przyjaciółmi i szczycił się, że to najpotężniejsza armia Bliskiego Wschodu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu