Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 30 marzec 2022

Od środy 30 marca Urząd Miasta Bydgoszczy wspiera 10 pracowników Krajowej Administracji Skarbowej. Do pracy w bydgoskim ratuszu przesunął ich wojewoda w ramach tymczasowego przydziału, w celu wspierania samorządu m.in. w nadawaniu numerów PESEL uchodźcom. Zakończenie procedury nadawania numerów PESEL pozwoli nam oszacować w miarę miarodajnie ile uchodźców przebywa w naszym województwie. Sam numer PESEL Ukraińcom pozwoli z kolei uzyskać jednorazową zapomogę w wkocie 300 zł oraz otworzy drogę do starania się o programy socjalne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta zrezygnował radny Kazimierz Drozd. Dzisiaj Rada Miasta zapełniła ten wakat -w tajnym głosowaniu wybrana została Anna Mackiewicz, która pełniła tę funkcję już w przeszłości. Pełniła także funkcję zastępcy prezydenta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Допомогу зруйнованій війною Україні, здійснюють переважно поляки через організовані пожертвування та збори грошей. Сьогодні - 30 березня-міська рада Бидгоща прийняла символічну постанову про фінансову підтримку для українських міст Кременчука та Черкас, виділивши по 100 тис. зл на кожне з цих міст. Однак наразі, ще не встановлено, яким чином буде реалізована допомога.

Pomoc dla objętej wojną Ukrainy Polacy głównie wyrażają poprzez organizację zbiórek darów i pieniędzy. Dzisiaj – 30 marca – Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła symboliczną uchwałę o wsparciu kwotami po 100 tys. zł miast Krzemieńczuka i Czerkas. Na dzisiaj nie ustalono jednak jak ta pomoc zostanie udzielona.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zniesienie restrykcji związanych z COVID-19 jest mało roztropne z medycznego punktu widzenia – ocenił dyrektor Instytutu Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu prof. Michał Witt. Od poniedziałku nie ma już obowiązku zakrywania maseczką ust i nosa w zamkniętych pomieszczeniach.

Opublikowano w Regionalne

Nowy Bursztynowy Szlak 29 marca skierował do Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego petycję w sprawie uznania Bydgoszczy za węzeł sieci bazowej TEN-T. Rewizja sieci TEN-T zaplanowana jest na przyszły rok, ale są już pierwsze projekty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu