Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 30 marzec 2022

Od środy 30 marca Urząd Miasta Bydgoszczy wspiera 10 pracowników Krajowej Administracji Skarbowej. Do pracy w bydgoskim ratuszu przesunął ich wojewoda w ramach tymczasowego przydziału, w celu wspierania samorządu m.in. w nadawaniu numerów PESEL uchodźcom. Zakończenie procedury nadawania numerów PESEL pozwoli nam oszacować w miarę miarodajnie ile uchodźców przebywa w naszym województwie. Sam numer PESEL Ukraińcom pozwoli z kolei uzyskać jednorazową zapomogę w wkocie 300 zł oraz otworzy drogę do starania się o programy socjalne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta zrezygnował radny Kazimierz Drozd. Dzisiaj Rada Miasta zapełniła ten wakat -w tajnym głosowaniu wybrana została Anna Mackiewicz, która pełniła tę funkcję już w przeszłości. Pełniła także funkcję zastępcy prezydenta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Допомогу зруйнованій війною Україні, здійснюють переважно поляки через організовані пожертвування та збори грошей. Сьогодні - 30 березня-міська рада Бидгоща прийняла символічну постанову про фінансову підтримку для українських міст Кременчука та Черкас, виділивши по 100 тис. зл на кожне з цих міст. Однак наразі, ще не встановлено, яким чином буде реалізована допомога.

Pomoc dla objętej wojną Ukrainy Polacy głównie wyrażają poprzez organizację zbiórek darów i pieniędzy. Dzisiaj – 30 marca – Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła symboliczną uchwałę o wsparciu kwotami po 100 tys. zł miast Krzemieńczuka i Czerkas. Na dzisiaj nie ustalono jednak jak ta pomoc zostanie udzielona.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zniesienie restrykcji związanych z COVID-19 jest mało roztropne z medycznego punktu widzenia – ocenił dyrektor Instytutu Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu prof. Michał Witt. Od poniedziałku nie ma już obowiązku zakrywania maseczką ust i nosa w zamkniętych pomieszczeniach.

Opublikowano w Regionalne

Nowy Bursztynowy Szlak 29 marca skierował do Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego petycję w sprawie uznania Bydgoszczy za węzeł sieci bazowej TEN-T. Rewizja sieci TEN-T zaplanowana jest na przyszły rok, ale są już pierwsze projekty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Zdaniem radnych Sejmiku Województwa bez podwyżek cen egzaminów nie będzie miał kto ich przeprowadzać

  W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął stanowisko, w którym wyraża zdanie, iż Ministerstwo Infrastruktury powinno nie tylko podnieść maksymalne stawki za egzaminy na prawo jazdy, ale też ustalić ramy, aby wzrastało ono automatycznie wraz ze wzrostem przeciętnego wynagrodzenia. Miałoby to poprawić kondycję Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, ale też poprawić komfort dla zdających.

 • Wojna pokazuje jak ważne są inwestycje w infrastrukturę

  Modernizacja linii kolejowej nr 201 to kluczowa sprawa dla rozwoju Bydgoskiego Węzła Logistycznego, wpłynie ona bowiem na znaczne zwiększenie możliwości przewozowych z portów Gdyni, ale też w Gdańsku. O tym jak jest to ważne pokazuje ostatni okres, gdy ograniczenia infrastrukturalne utrudniają dostawy węgla w kraj.

Wiadomości z regionu