Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 08 marzec 2022

W poniedziałek cytowaliśmy portal VINBazar z Winnicy w centralnej Ukrainie, dla którego jedną z najważniejszych informacji dnia był przyjazd 20 ton pomocy humanitarnej z Bydgoszczy. Było to tak istotne wydarzenie, ze wypowiadał się nawet mer tego 370 tys. miasta, stolicy Obwodu Winnickiego. To jednak nie jedyna publikacja i wszystko wskazuje na to, że będzie ich więcej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wojna w Ukrainie zwiększyła skalę cyberzagrożeń, na które Polska nie jest do końca gotowa. Jednym z nich jest aktywność rosyjskich trolli w polskim internecie, która jest widoczna już od wielu miesięcy, a w ostatnich dniach zdecydowanie nabiera rozpędu. Dziennie pojawia się ok. 120 tys. fejków, które w nawale bodźców i informacji coraz trudniej rozpoznać, dlatego w procesie weryfikacji pomagają instytucje państwa. Eksperci nie wykluczają także nasilonych ataków na administrację i infrastrukturę krytyczną. Dla Rosjan sieci elektroenergetyczne i telekomunikacyjne to istotny strategicznie obszar, co pokazuje szturm na elektrownię w Czarnobylu.

Opublikowano w Regionalne

Obszerne badania w USA wykazały, że szczepienia przeciwko COVID-19 dwoma dawkami nie zwiększyły liczby zgonów. U 92 proc. osób zaszczepionych preparatami Pfizera lub Moderny działania uboczne, jeśli wystąpiły, to były jedynie łagodne.

Opublikowano w Magazyn

Wczoraj wspomnieliśmy, że dla ukraińskiego portalu VINBazar jedną z najważniejszych informacji był przyjazd 20 ton pomocy humanitarnej z Bydgoszczy. Palety zapakowano bezpośrednio w Bydgoskim Centrum Targowo Wystawienniczym, wolontariusze z którymi dzisiaj rozmawialiśmy przyznali, że poznają kartony, co tylko motywuje ich do dalszego pomagania, bowiem widzą, że praca wykonywana tutaj w Bydgoszczy i w regionie jest komuś potrzebna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ta historia z niezbyt przyjemnym finałem dla 35-latka z powiatu bydgoskiego rozpoczęła się w sobotę na imprezie w Radziejowie. Można jedynie się domyślać jej przebiegu, mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu rozbił na nie głowę i potrzebna była pomoc medyczna.

Opublikowano w Inowrocław

Na przejściach dla pieszych nie wolno wyprzedzań, nowy taryfikator mandatów przewiduje za to spory mandat, bo w kwocie ponad 1,5 tys. zł. Jak się okazuje na bydgoskich ulicach nie brakuje kierowców, którzy się tym nie przejmują, przyjdzie im jednak teraz za to zapłacić.

Opublikowano w Bydgoszcz

Województwo Kujawsko-Pomorskie chce zakupić 5 kolejowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Pociągi maja być zakupione z wykorzystaniem ,,resztkowych” funduszy europejskich z perspektywy finansowej 2014-2020. Ostatniego dnia marca powinniśmy poznać oferty, wówczas będzie jasne, czy środki jakimi dysponuje na ten cel województwo będą wystarczające.

Opublikowano w Regionalne

Jeszcze przed atakiem Rosji na Ukrainę nad województwem kujawsko-pomorskim widoczne były amerykańskie bombowce strategiczne, które potrafiły powyżej godziny krążyć nad kujawsko-pomorskim. Te patrole są kontynuowane, zdarzają się też Airbusy ZZ327 brytyjskiego RAF-u.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Marzec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu