Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 21 kwiecień 2022

Przed dwoma tygodniami informowaliśmy o wręcz przełomowym wyroku Sądu Rejonowego w Bydgoszczy, który ukarał prezesa olsztyńskiego sądu karą 15 tys. zł grzywny, z możliwością zamienienia jej na 15 dni aresztu, jeżeli tej grzywny nie zapłaci. Stanowisko w tej sprawie zajęła Krajowa Rada Sądownicza, która oczekuje reakcji ministra Zbigniewa Ziobry, w roli Prokuratora Generalnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dopiero co zakończyły się dwa ciężkie dla polskich szpitali lata pandemii, to Polska stała się krajem frontowym, do którego uciekło ponad 2 mln uchodźców z Ukrainy. Podczas wizyty w Bydgoszczy wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ocenił jednak ,że Polacy nie mają z tego powodu do obaw.

Opublikowano w Regionalne

PKP PLK podpisały umowę z warszawską firmą Databout na opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla rewitalizacji odcinka Kcynia – województwo wielkopolskie linii kolejowej nr 356 oraz modernizację odcinka Kcynia – Nakło linii nr 281 wraz z budową mijanki. Pozwolić ma to skomunikować Kcynię z Gołańczą w województwie wielkopolskim, a dalej Poznaniem w kierunku zachodnim oraz z Nakłem nad Notecią, co pozwoli uruchomić pociągi z Bydgoszczy.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
czwartek, 21 kwiecień 2022 16:33

Śmieci w Inowrocławiu ponownie pójdą w górę

Od czerwca inowrocławian czeka kolejna podwyżka opłat za gospodarkę odpadami komunalnymi. Na dzisiejszej zdalnej sesji Rady Miejskiej nowe stawki ustanowili radni.

Opublikowano w Inowrocław

Do tej pory z rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa nie powstał żaden budynek mieszkalny. W środę radni będą decydować, czy złożą wniosek o dofinansowanie przez rząd budowy dwóch budynków przy ulicach Zygmunta Augusta i Rycerskiej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to budowa tych mieszkań ruszy już w sierpniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczorajsze informacje ze spółki Polregio mówiły o odwołanych ponad 20 pociągach, Niestety dzisiejszy komunikat mówi już o ponad 30 połączeniach. Tak duża niepewność sprawia, że kolej stała się dość niepewnym środkiem transportu i osoby, które dojeżdżały do tej pory pociągami muszą zaczynać szukać sobie alternatyw.

Opublikowano w Regionalne

Z zapowiedzi związków zawodowych działających w Krajowej Administracji Skarbowej wynika, że od poniedziałku 25 kwietnia do 2 maja odbędzie się w Urzędach Skarbowych akcja protestacyjna. Może ona utrudnić rozliczanie się Polaków z fiskusem, na co jest czas do końca miesiąca, a wiele osób postanowiło zostawić ten obowiązek na sam koniec.

Opublikowano w Bydgoszcz

Після дворічної перерви, пов'язаної з пандемією, відбулася ювілейна міська сесія. Проте навіть на цьому засіданні, неможливо було не втекти від того, що відбувається зараз в Україні, і від думок, що ми не житимемо вічно. Внаслідок безпрецедентного кроку - радники Бидгоща вирішили нагородити найвищою нагородою – медалями Казимира Великого – українські міста Черкаси та Кременчук. Члени міської ради були одностайні у цьому рішенні.

czwartek, 21 kwiecień 2022 11:51

O tym jak będzie wyglądać Akademia Muzyczna

Na początku roku podpisano umowę na budowę nowej siedziby bydgoskiej Akademii Muzycznej, będzie to gmach na miarę sukcesów jakie odnosi ta uczelnia wydając wielkich muzyków, ale także szansa na rewitalizację obszaru pomiędzy ulicami Chodkiewicza i Kamienną. W ostatnim czasie pojawiły się nowe wizualizację.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu