Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 30 kwiecień 2022

Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy – dzisiaj też problemem na pewno nie jest bezrobocie, ostatnie odczyty dla Bydgoszczy pokazały rekordowo niski wskaźnik tego zjawiska, najniższy od momentu gdy prowadzone są statystyki. Problemem staje się natomiast uczciwe wynagradzanie za pracę. Ten problem stymuluje wysoki poziom inflacji. Nie sposób tutaj nie wspomnieć też o politykach dających sobie podwyżki.

Opublikowano w Regionalne

W lutym na skrzyżowaniu ulic Koronowskiej i Opławiec uruchomiona została sygnalizacja świetlna, zabiegali o to mieszkańcy Opławca, bowiem ulica Koronowska to dzisiaj jedno ze skomunikowań Bydgoszczy z drogą ekspresową S-5. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy to poprawiło bezpieczeństwo, dlatego drogowcy pilnie mają się zastanowić jak to poprawić.

Opublikowano w Bydgoszcz

W połowie maja zniesiony zostanie stan epidemii w Polsce, pozostanie stan zagrożenia epidemicznego – powiedział PAP minister zdrowia Adam Niedzielski. Stan epidemii obowiązuje w Polsce od 20 marca 2020 r.

Opublikowano w Regionalne

8 maja rozpoczną się tegoroczne Mistrzostwa Polski w Szachach, najważniejsze wydarzenie w Polsce poświęcone temu sportowi. Ich gospodarzem będzie Kruszwica, co się wpisze w obchody 600. rocznicy nadania praw miejskich temu miastu. Patronat honorowy nad turniejem objął premier Mateusz Morawiecki.

Opublikowano w Kruszwica

W piątek 29 kwietnia w szkołach odbywały się pożegnania maturzystów, którzy odbierali świadectwa poświadczające o ukończeniu liceów i techników. Przed nimi jednak dość ważny miesiąc, bowiem już po majówce rozpocznie się miesiąc maturalny. Tegoroczne matury będą powrotem do stanu sprzed pandemii.

Opublikowano w Inowrocław

Polskie gospodarstwa domowe w krótkiej perspektywie nie muszą się obawiać skutków przykręcenia kurka z gazem przez rosyjski Gazprom. Polska od dawna przygotowywała się bowiem na taki scenariusz, prowadząc politykę dywersyfikacji. Uruchomienie 1 października gazociągu Baltic Pipe ma umożliwić pełne uniezależnienie się od błękitnego surowca z Rosji, choć analitycy Banku Pekao zauważają, że nie mamy jeszcze zakontraktowanych dostaw, a chętnych na nowe źródła gazu będzie zapewne wielu, więc zimą nie są wcale wykluczone pewne ograniczenia dostaw. Surowiec z innych kierunków będzie także droższy.

Opublikowano w Magazyn

W kwietniu w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono niecałe 1,2 tys. zakażeń COVID-19, to ponad dwadzieścia razy mniej niż w marcu, gdy tych przypadków było prawie 24 tys. Znaczny spadek nowych zakażeń nastąpił w momencie, gdy zdecydowano się znieść administracyjnie nakaz noszenia maseczek, a także ograniczono testowanie, co pokazuje, że oficjalne dane należy traktować z dystansem.

Opublikowano w Regionalne

Wielu ekspertów wskazuje, że w Polska ma ogromny niewykorzystany potencjał jeżeli chodzi o CARGO. Przykładem tego jest sytuacja, gdy tylko lotnisko w węgierskim Budapeszcie ma większe przeładunki niż wszystkie polskie lotniska razem wzięte. Potencjał jest, ale nie udaje się go wciąż wykorzystać, choć padają głosy, chociażby ministra Marcina Horały, że to właśnie CARGO może być szansą na odbicie się bydgoskiego lotniska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bydgoskie środowisko akademickie ma od kilku tygodni kolejnego profesora, w marcu prezydent Andrzej Duda nadał tytuł profesorski Piotrowi Kostyło, którego możemy już właśnie tytułować profesorem. Na swojej drodze naukowej miał chociażby uniwersytet w Oxfordzie oraz Uniwerystet Gregoriański w Rzymie, od 2004 roku jest związany głównie z bydgoskim Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu