Przed rokiem informowaliśmy, że czeski prywatny przewoźnik RegioJet chciał od grudnia ubiegłego roku regularnie jeździć pomiędzy Trójmiastem i Pragą, przez Bydgoszcz, Inowrocław i Poznań. Byłaby to konkurencja w ruchu między tymi polskimi miastami dla PKP Intercity. Zamiar wystartowania od grudnia się nie udał, a póki co nie zanosi się, aby stało się to w kolejnych miesiącach.
Ігор Клименко у віці 16 років розробив інноваційний винахід, в якому поєднав безпілотник з міношукачем. Цей винахід не абияк може допомогти у розмінуванні України після війни. Особливо гострою для українського сільського господарства стоїть проблема небезпечних вибухових речовин, яким замінована українська земля. Винахід Клименка фінансово підтримали фінські інвестори. Фінляндія, як і Україна, має прямий кордон з Російською Федерацією та розглядає Росію як пряму загрозу для своєї безпеки. Російська агресія проти України переконала фінів вступити в НАТО разом зі Швецією.
Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.
Zespół pod kierunkiem prof. Mariusza Zdrojka z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej chce wprowadzić na rynek materiał, który będzie tłumił szkodliwe promieniowanie mikrofalowe. – Każde urządzenie elektroniczne wytwarza pewien szum promieniowania, który może wpływać na inne urządzenia i zakłócać ich działanie. Stworzyliśmy kompozyt, który potrafi absorbować elektrosmog i nie przepuszczać dalej – wyjaśnia prof. Mariusz Zdrojek. To innowacyjne rozwiązanie, bo dziś stosowane są metalowe osłony, które tylko odbijają promieniowanie. Materiał jest w fazie testów, a za kilka miesięcy ma nastąpić jego debiut rynkowy.
- Jestem przekonany, że nie tylko podjęliśmy słusznie moralną decyzję, ale absolutnie konieczną z punktu widzenia polskiej racji stanu – mówił podczas spotkania z mieszkańcami Sicienka pod Bydgoszczą, minister Łukasz Schreiber. W swoich słowach potwierdza, że warunki życia w Polsce się pogorszyły, ale zaznacza, że jest to cena za niepodległość.
28 czerwca 1919 roku w Paryżu podpisano Traktat Wersalski, na mocy tego dokumentu ustanowiono ostatecznie granicę polsko-niemiecką, jednocześnie ustalono także, że na początku 1920 roku Bydgoszcz powróci do Polski. Warto pamiętać o tej ważnej dla Bydgoszczy i naszego regionu dacie. Po dwóch latach pandemii wracamy z konferencjami okolicznościowymi.
Przynajmniej do końca roku we wtorki i w soboty będziemy mogli polecieć samolotem z Bydgoszczy do Krakowa, to lot właściwie na drugi koniec kraju, stąd też możliwość przelotu w godzinę jest atrakcyjna wobec innych form podróżowania. Pierwszy lot inauguracyjny odbędzie się jutro. Połączenie będzie realizować PLL LOT. Przed rokiem, również LOT utrzymywał sezonowe połączenie na tej trasie.
Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.
Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.
W obronie szpitala Biziela w Sejmie
Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....
Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.
W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.