List do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego skierowało we wtorek Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska, w którym krytycznie ocenia pomysł konsolidacji szpitalu uniwersyteckich Biziela i Jurasza, który pojawił się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zapytania o stanowisko ministerstwa w tej sprawie kierowali już wcześniej niektórzy bydgoscy parlamentarzyści, do dzisiaj jednak Ministerstwo Zdrowia w tej sprawie stanowiska nie wyraziło.
8 czerwca 2022 roku będzie dla Kruszwicy datą szczególną, minie bowiem równo 100 lat od momentu, gdy król Władysław Jagiełło nadał Kruszwicy prawa miejskie na prawie magdeburskim. Dla Kruszwicy to wielka uroczystość, choć wszystko wskazuje na to, że prawa miejskie temu miastu przysługiwały już ponad 100 lat wcześniej. Niestety zaginęły dokumenty.
Wartość polskiego rynku żywności ekologicznej szacowana jest na 1,36 mld zł w cenach detalicznych. To stanowi tylko 0,5 proc. całego rynku spożywczego, jednak od kilku lat zarówno wartość, jak i udział rośnie i to w tempie dwucyfrowym. Rozwoju tego segmentu nie zatrzymała pandemia COVID-19 i według ekspertów nie powinna tego zrobić także wojna w Ukrainie i kryzys cenowy. Kolejne lata mogą przynieść większą dynamikę wzrostu ze względu na wdrażanie unijnej strategii dla rolnictwa.
W 1991 roku prezesem RTW Lotto-Bydgostii został Zygfryd Żurawski, tę funkcję pełnił właściwie do tego tygodnia, teraz czas, aby stery w klubie przejął kto inny. Nowego prezesa poznać mamy 20 czerwca. Zygfryd Żurawski wolą zarządu został prezesem honorowy, czyli dalej będzie pracował na rzecz tego klubu.
We wtorek przed bydgoskim ratuszem powiewała flaga Wielkiej Brytanii, tego dnia oficjalną wizytę w Bydgoszczy odbyła ambasador tego kraju Anna Clunes. Głównym celem wizyty było lepsze poznanie regionu, co może przełożyć się na bliższą współpracę polsko-brytyjską w przeszłości.
Najnowsza emisja filatelistyczna Poczty Polskiej upamiętnia postać Jana Olszewskiego – pierwszego premiera niekomunistycznego rządu polskiego wyłonionego przez Sejm po całkowicie wolnych wyborach po II wojnie światowej.
W ciągu ostatnich 8 dni mieliśmy w Bydgoszczy pięć konferencji prasowych dotykających Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, a dokładniej przyznaniu Bydgoszczy 65 mln zł na przebudowę zajezdni tramwajowej. Te konferencje prasowe merytorycznie jednak za dużo nie wnoszą, bowiem każda ze stron przedstawia korzystne dla siebie fakty, które są jedynie wycinkiem pełnej rzeczywistości.
Opera Nova ogłosiła przetarg na rozbudowę istniejącej infrastruktury o czwarty krąg, w którym ma się znaleźć nowoczesna przestrzeń wystawowo-konferecyjna oraz sala kinowa. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to 7 lipca – na ten dzień planowane jest otwarcie ofert – dowiemy się na jakie koszty musimy się przygotować.
Niezwykłe emocje i wspaniałe rezultaty - 5. Memoriał Ireny Szewińskiej spełnił nadzieje wszystkich. Na stadionie bydgoskiego Zawiszy byliśmy świadkami wielu fantastycznych rezultatów, padły też nowe rekordy mityngu. Nie zabrakło udanych występów reprezentantów Polski - Wojciecha Nowickiego, Piotra Liska czy Filipa Ostrowskiego.
W sobotę na torze regatowym w Brdyujściu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski we wioślarstwie, które zgromadził blisko 300 zawodników z całej Polski, choć w klasyfikacji generalnej triumfowały uczelnie z kujawsko-pomorskiego.
Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.
Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.