Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 20 styczeń 2023

- Na konflikcie nie zbuduje się dobrobytu, na konflikcie nie zbuduje się przyszłości – mówił w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas inauguracji Campus Academy w Młynach Rothera. Jest to inicjatywa będąca kontynuacją Campusu Polska jaki latem odbył się pod Olsztynem. Campus Academy ma być cyklem spotkać w różnych częściach kraju, w Bydgoszczy ta inicjatywa została zainaugurowana.

Opublikowano w Bydgoszcz

Duża fala infekcji w zamieszkanych przez 1,4 mld ludzi Chinach wywołuje obawy o potencjalne mutacje koronawirusa. Tymczasem w USA na coraz większą skalę szerzy się nowy podwariant Omikrona XBB.1.5, uznawany za bardziej zaraźliwy, a według specjalisty z Uniwersytetu Minnesoty jest to „prawdopodobnie najgorszy podwariant, z jakim mierzy się teraz świat”.

Opublikowano w Regionalne

W wyniku ścisłej współpracy pomiędzy Pocztą Polską a Pocztą Ukrainy w 2023 roku ceny przesyłek EMS nadawanych w Ukrainie, a adresowanych do naszego kraju, zostały obniżone. Nie jest to pierwszy owoc kooperacji narodowych operatorów obu państw. Wcześniej, w październiku 2022 roku, Poczta Polska wprowadziła atrakcyjniejszą o 75 proc.ofertę cenową na usługi EMS do Ukrainy. Nowe taryfy dotyczą klientów indywidualnych i korporacyjnych.

Opublikowano w Magazyn

W piątek przypadła 103. rocznica wkroczenia na Stary Rynek wojsk polskich, pierwszy raz od 123 lat. Jest to w dziejach Bydgoszczy szczególna data, podobnie jak 22 stycznia, gdy miasto oficjalnie włączono do Polski. Podczas uroczystości sporo uwagi poświęcono postaci płk. Bernarda Śliwińśkiego, w latach 1922 – 1930 prezydenta Bydgoszczy. Postać ta była do tej pory nieco pomijana przy styczniowych obchodach, stąd też dzisiaj mówiono o nim sposób szczególny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jakub K. zasłynął w 2018 roku w Birmingham, gdy na halowych mistrzostwach świata bieg w złotej polskiej sztafecie 4x400 metrów. Sportowiec teraz może usiąść na ławie oskarżonych z zarzutem pobicia młodszego sportowca Sebastiana Urbaniaka, który z powodu doznanego urazu nie wystartuje już w sezonie, grozi mu nawet zakończenie kariery. Prokurator wojskowy postawił zarzuty też innemu uczestnikowi zdarzenia.

Opublikowano w Kruszwica

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Styczeń 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19
 • W lutym inflacja przekroczyła 18% (raport)

  Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne szacunki dotyczące inflacji w lutym – ceny towarów i usług w stosunku do lutego 2022 roku wzrosły o 18,4%, natomiast w stosunku do stycznia br. o 1,2%.

Wiadomości z regionu