Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 22 styczeń 2023

Ostatnie decyzje Rady Collegium Medicum o połączeniu funkcji dyrektora szpitali Jurasza i Biziela oraz pomysł powołania Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego budzą w Bydgoszczy spore emocje, bowiem sugerować mogą, że władze UMK nadal szukają sposobu do tego, aby te szpitale konsolidować. Minister Łukasz Schreiber w rozmowie z nami ubolewa, że rektor UMK zamiast prowadzić z mieszkańcami Bydgoszczy dialog, próbuje wdrażać swoje plany bez konsultacji ze stroną społeczną.

Opublikowano w Bydgoszcz

W okresie 1-15 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 223 zakażenia COVID-19, odnotowano też 4 zgony spowodowane wirusem COVID-19. W porównaniu ze styczniem 2021 czy 2022 roku to niewielkie liczby – wówczas stwierdzano więcej zakażeń dziennie. Oczywiście spadło też testowanie, stąd też te dane są mniej doszacowane niż z lat poprzednich.

Opublikowano w Regionalne

Przed dobrym tygodniem Senat RP wprowadził swoje poprawki do ustawy budżetowej, w tym w ramach wspólnej poprawki senatorów Krzysztofa Brejzy i Andrzeja Kobiaka 20 mln zł ma rozpoczęcie modernizacji drogi krajowej nr 25 pomiędzy Bydgoszczą i Inowrocławiem. Być może Sejm RP do stanowiska Senatu odniesie się już w tym tygodniu (porządek obrad przewiduje możliwość wprowadzenia do niego tego punktu). Sejm może zdecydować o odrzuceniu wszystkich poprawek Senatu.

Opublikowano w Inowrocław

W piątek (20 stycznia) w Bydgoszczy odbyły się uroczystości związane ze 103. rocznicą wkroczenia do Bydgoszczy wojsk polskich, co nastąpiło po opuszczeniu miasta przez siły niemieckie na mocy wcześniejszych ustaleń Traktatu Wersalskiego – oficjalnie nazwane było to obchodami powrotu Bydgoszczy do Macierzy (Polski). Warto propagować jednak także wiedzę o wydarzeniach z 22 stycznia 1920 roku, gdy w praktyce miały miejsce oficjalne uroczystości przed 103. laty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na miłość nigdy nie jest za późno – to główne przesłanie książki Agaty Romaniuk ,,Krótko i szczęśliwie”. Jest to zbiór rozczulających, niekiedy wzruszających historii o miłości w starszym wieku. Jak podkreśla jednak wielu jej czytelników – książka daje nadzieje.

Opublikowano w Magazyn
niedziela, 22 styczeń 2023 11:12

Ojcowie polskiej Bydgoszczy (styczeń 1920)

Styczeń to zawsze w Bydgoszczy okres szczególny – w piątek 20 stycznia obchodziliśmy 103. rocznicę wkroczenia na Stary Rynek wojsk polskich, po tym jak z tego miasta wycofali się Niemcy na mocy ustaleń Traktatu Wersalskiego. Dzisiaj z kolei – 22 stycznia, przypada 103. rocznica wizyty gen. Józefa Dowbor-Muśnickiego i przyłączenia Bydgoszczy do Polski przez ministra Leona Jantę-Połczyńskiego. Zgodnie z obietnicą z czwartku, przytaczamy nieco szerszy kontekst historyczny oraz najważniejsze postacie.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Styczeń 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19
 • W lutym inflacja przekroczyła 18% (raport)

  Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne szacunki dotyczące inflacji w lutym – ceny towarów i usług w stosunku do lutego 2022 roku wzrosły o 18,4%, natomiast w stosunku do stycznia br. o 1,2%.

Wiadomości z regionu