Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 25 styczeń 2023

Uchodźcy z Ukrainy, których w szczytowym momencie po wybuchu wojny było niemal półtora miliona, pomogli wypełnić lukę na polskim rynku pracy. Pozytywnie wpłynęli też na demografię i konsumpcję. Wzrosła liczba ukraińskich firm w Polsce, a współpraca między polskimi i ukraińskimi firmami się zintensyfikowała. Korzyści to nie tylko ożywczy zastrzyk dla gospodarki, ale i podwaliny pod przyszłą współpracę np. przy odbudowie zrujnowanej przez wojnę infrastruktury w Ukrainie.

Opublikowano w Regionalne

W sobotę wstrząsnęła nami informacja o śmierci 10-latki z Inowrocławia, którą najprawdopodobniej zabij ojciec, który następnie skoczył z okna, a po kilku godzinach zmarł w szpitalu. Dzisiaj poznaliśmy wyniki sekcji zwłok 10-latki, które wskazują, że przyczyną zgonu było wykrwawienie, do którego przyczyniły się rany zadane ostrym narzędziem.

Opublikowano w Inowrocław

W środę 25 stycznia Komisja Petycji PETI Parlamentu Europejskiego dyskutowała o petycji w sprawie uznania Bydgoszczy za węzeł sieci bazowej TEN-T. Dyskusja na posiedzeniu pokazała, że istnieje spora rozbieżność w ocenie perspektyw w Komisji Europejskiej i w Bydgoszczy, ale też pokazała, że są siły w Parlamencie Europejskie życzliwe Bydgoszczy. W imieniu wnioskodawców przyszło mi zabrać głos na tym posiedzeniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od dłuższego czasu prezydent Rafał Bruski zapowiada wymianę wszystkich starych tramwajów na nowoczesne tramwaje niskopodłogowe, w ostatnich dniach zapadła decyzja o zakupie kolejnych 11 tramwajów, pojawia się też powoli montaż finansowy na kolejne 19, co oznaczałoby już praktyczne spełnienie tego zamierzenia. Wszystko wskazuje na to, że producentem wszystkich nowoczesnych tramwajów będzie bydgoska PESA.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich (PBŚ) rok 2023 to okres dużych inwestycji związanych z budową nowej infrastruktury i modernizacją obiektów. Koszt realizacji przedsięwzięć w kampusie Bydgoszcz-Fordon wyniesie ponad 100 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Styczeń 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19
 • W lutym inflacja przekroczyła 18% (raport)

  Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne szacunki dotyczące inflacji w lutym – ceny towarów i usług w stosunku do lutego 2022 roku wzrosły o 18,4%, natomiast w stosunku do stycznia br. o 1,2%.

Wiadomości z regionu