Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 03 styczeń 2023

20 grudnia Naczelny Sąd Administracyjny utrzymał nazwę skweru POW na Osiedlu Leśnym, prawomocnym wyrokiem zamykając toczący się przez ostatnie dwa lata spór. Uzasadnienia wyroku jeszcze nie znamy. Sprawę komentuje natomiast prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sebastian Urbaniak to obiecujący polski młody zawodnik, w Suwałkach wywalczył w minionym roku wicemistrzostwo Polski w biegu na 400 metrów przez płotki, w najbliższym sezonie jednak nie wystartuje, po tym jak trafił w Sylwestra do szpitala z obrażeniami, m.in. złamaną nogą, czeka teraz na operację stawu skokowego. W tej sprawie pojawia się nazwisko bardziej znanego sportowca Jakuba Krzewiny, mistrza świata w sztafecie i uczestnika Igrzysk Olimpijskich.

Opublikowano w Kruszwica

Rok 2021 był kolejnym, w którym borykaliśmy się z pandemią COVID-19, choć od kwietnia wirus nie przyciąga tak dużej uwagi, a to za sprawą zmniejszenie śmiertelności jaką wywołuje wariant Omnikron. Od kwietnia znacznie też zmalało w Polsce testowanie, przez co trzeba na dane o zakażeniach patrzeć z dystansem. Co jest jednak istotne – od wiosny widocznie spadła śmiertelność.

Opublikowano w Regionalne

- To jest dla mnie niewyobrażalna sytuacja, gdy ktoś w okresie wojny próbuje sięgać do kieszeni Polaków – tak wysokie marże rafineryjne komentuje prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który zamierza skierować zawiadomienie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w zakresie praktyk PKN Orlen. Podobny krok planują też inni włodarze dużych polskich miast. Wysokość marż Orlenu miała bowiem wpływ na koszty utrzymania komunikacji miejskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeden z gatunków mchów (Syntrichia sarconeurum) przetrwał na Antarktydzie co najmniej dwa miliony lat - udowodnili polscy naukowcy. "To istotny wkład w odczytanie historii bioróżnorodności Antarktyki” – powiedział w rozmowie z PAP dr Michał Ronikier z Instytutu Botaniki PAN w Krakowie.

Opublikowano w Magazyn

Kujawianka Inter to mający siedzibę w Bydgoszczy jeden z ważniejszych dystrybutorów piwa oraz wód mineralnych, a także napojów izotonicznych w Polsce – w 2021 roku Kujawianka wygenerowała ok. 25 mln złotych obrotu. W grudniu mniejszościowy pakiet udziałów w Kujawiance Inter przejęła Mazurska Manufaktura dążąca do konsolidacji rynku, co ma być odpowiedzią na wyzwania gospodarcze jakie powstają w dobie wysokiej inflacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
  • Złożono ostatni wniosek o ZRID dla drogi S10. Na pozostałych odcinkach widać opóźnienia

    W ubiegłym tygodniu firma Rubau Polska, która wygrała przetarg na budowę odcinka Toruń Zachód – Toruń Południe (węzeł autostradowy) drogi ekspresowej S10 złożyła do wojewody wniosek o wydanie ZRID. Zezwolenie Realizacji Inwestycji Drogowej to dokument kończący proces przejmowania terenu pod inwestycję, który pozwala rozpocząć fizyczne prace budowlane. Do tej pory dla żadnego z odcinków S10 Bydgoszcz-Toruń nie wydano jeszcze ZRID.

  • Temperatury w Europie rosną dwukrotnie szybciej niż globalnie

    Marzec 2024 roku był 10. miesiącem z rzędu, który pobił rekord temperatur w historii globalnych pomiarów dla danego miesiąca roku – wskazują dane Copernicus Climate Change Service (C3S). Średnia temperatura wyniosła 14,14 st. C, czyli o 0,73 st. C więcej niż średnia dla marca z lat 1991–2020. Marzec był też o 1,68 st. cieplejszy niż w okresie przedindustrialnym, do którego odnoszą się globalne cele zawarte w porozumieniu paryskim. Kolejny miesiąc z rekordem ciepła oznacza nasilone zjawiska klimatyczne, również te ekstremalne. 2023 rok był w Europie okresem rekordów w tym zakresie, m.in. największych pożarów, powodzi czy fal upałów – wynika z raportu C3S i Światowej Organizacji Meteorologicznej.

Wiadomości z regionu