Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 31 styczeń 2023
środa, 01 luty 2023 00:54

Portal chwilowo zawieszony

1 i 2 lutego nie pojawią sie żadne nowe treści na Portalu Kujawskim.  W ten sposób chcemy pokazać jakim zagrożeniem dla lokalnych mediów jest wydawanie przez Urząd Miasta Bydgoszczy swoich mediów, które nie muszą się liczyć z rachunkiem ekonomicznym. Bez prywatnych mediów, czytelnicy będą skazani jedynie na przekaz kreowany przez polityków, bez poruszania dla nich niewygodnych kwestii.

Opublikowano w Regionalne

Na początek chciałbym przeprosić naszych czytelników za to, że były plany wycofania z Bydgoszczy. Sytuacja, gdy ratusz dzięki środkom publicznym próbuje wypchnąć z rynku media nie jest łatwa, ale ucieczka od problemu to złe rozwiązanie, w sytuacji gdy obecnie decydują się losy lokalnej demokracji przez kolejne lata. Przez ostatnie tygodnie Portal Kujawski otrzymał wiele wyrazów wsparcia, ale bardziej istotne są głosy wskazujące, mamy do czynienia z jakimś cyrkiem, które tylko bardziej uświetniają, że wszystko zmierza w złym kierunku.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2016 roku prezes PiS Jarosław Kaczyński nazwał byłego szefa MSZ, dzisiaj europosła Radosława Sikorskiego ,,zdrajcą dyplomatycznym”, w kontekście Smoleńska. Sikorski poczuł się urażony i poszedł do sądu, który nakazał Kaczyńskiemu przeprosiny i wpłatę 708 tys. zł zadośćuczynienia. Sprawa ta budziła emocje, ale dzisiaj ma finał będący consensusem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rosyjska agresja wobec Ukrainy sprawiła, że Finlandia oraz Turcja, państwa które słynęły ze swojej neutralności, postanowiły wyrazić akcesję do NATO. Z uwagi na to, że armie tych państw od dawna współpracowały z NATO wydawało się to szybką formalnością, o ile w przypadku Finlandii zapewne tak będzie, o tyle w kwestii Szwecji sytuacja się komplikuje.

Opublikowano w Magazyn

W czwartek 26 stycznia Sejm RP procedował poprawki Senatu RP do ustawy budżetowej na 2023 rok. W głosowaniu odrzucone zostały wszystkie poprawki zgłoszone w Senacie, w tym też te dotyczące drogi krajowej nr 25 i obwodnic w powiecie inowrocławskim, zostały odrzucone głosami PiS.

Opublikowano w Inowrocław

Od 24 stycznia na mapie bydgoskich uczelni wyższych funkcjonuje Akademia Kujawsko-Pomorska, to prywatna uczelnia mająca swoją siedzibę przy ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy, do tej pory znana jako Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa. Status Akademii to wyraźne zwiększenie rangi tej uczelni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wydawnictwa takie jak Bydgoszcz Informuje, a wcześniej i Kurier Ratuszowy, są elementem kampanii promocyjnej Ratusza i nie mają nic wspólnego z wolnym i niezależnym dziennikarstwem. Wręcz przeciwnie, należy je uznać za element prowadzenia kampanii wyborczej przed zbliżającym się “maratonem” - pisze bydgoski okręg Partii Razem w swoim stanowisku. Razem tworzy obóz opozycji demokratycznej, ma też swoich przedstawicieli w Sejmie.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 31 styczeń 2023 12:54

Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

Opublikowano w Regionalne

Pasażer nie odpowiada za brak biletu, jeżeli nie mógł go kupić z powodu awarii biletomatu – wynika z cytowanego przez prawo.pl wyroku Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Sąd stwierdził również, że argumentem nie jest możliwość zakupu biletu w aplikacji lub papierowego w kiosku. Jest to kolejny wyrok pokazujący, że problemy techniczne terminalu sprzedającego to nie problem pasażera.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Styczeń 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu