Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 06 styczeń 2023

Plan uruchomienia pociągu bezpośredniego z Gdyni przez Bydgoszcz i Inowrocław do Pragi od połowy grudnia zakończonego roku na razie nie został wdrożony. Czeski prywatny przewoźnik nie uruchomił połączenia z powodu przeciągającego się postępowania przed Urzędem Transportu Kolejowego. Teraz firma zapowiada złożenie sprawy do sądu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polska jest jednym z ostatnich krajów Unii Europejskiej, które nie wdrożyły jeszcze systemu rozszerzonej odpowiedzialności producentów, czyli nowych zasad organizacji gospodarki odpadami opakowaniowymi. Czas na jego wprowadzenie mija 5 stycznia 2023 roku, ale mało prawdopodobne, aby udało się go dotrzymać. To oznacza nie tylko groźbę kar ze strony Komisji Europejskiej, ale także wymierne straty społeczne i środowiskowe. Dziś koszty zagospodarowania odpadów opakowaniowych ponoszą głównie mieszkańcy gmin. Zmiany w polskim systemie są pilnie potrzebne również z tego względu, że w UE trwają prace nad zaostrzeniem wymogów dotyczących recyklingu odpadów opakowaniowych.

 

Opublikowano w Regionalne

W czwartek w Watykanie odbył się skromny pogrzeb papieża emeryta Benedykta XVI, który w 2016 roku ogłosił abdykację. Wokół tej decyzji pojawiło się wiele tajemniczości, w pewnych momentach były nawet teorie spiskowe. Jednym z ostatnich głębszych głosów publicznych zmarłego papieża był wywiad jaki udzielił zaufanemu biografowi Peterowi Seewaldowi, który ukazał się w formie książki ,,Ostatnie rozmowy” w 2019 roku.

Opublikowano w Magazyn

Dzisiaj przypada Święto Objawienia Pańskiego, od kilku lat przez polskie miasta przechodzą orszaki Trzech Króli, w Bydgoszczy odbył się jubileuszowy 10. orszak. W tym roku mieliśmy do czynienia z miarę wysoką temperaturą, co mogło tylko zachęcać, przed godziną 14 pojawił się po dłuższej przerwie śnieg, co dla najmłodszych mogło być kolejną atrakcją.

Opublikowano w Bydgoszcz

Odpowiednie wyposażenie ogrodu lub domu w wysokiej jakości narzędzia to dobry początek niemal wszystkich prac. W ostatnim czasie, zwłaszcza wśród ogrodników sporą popularność zyskuje wiertnica glebowa. Skąd wziął się tak nagły wzrost zainteresowania właśnie tym urządzeniem? Na jaki rodzaj wiertnicy warto się zdecydować? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu, który rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości.

Opublikowano w Polecane

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Styczeń 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19
 • W lutym inflacja przekroczyła 18% (raport)

  Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne szacunki dotyczące inflacji w lutym – ceny towarów i usług w stosunku do lutego 2022 roku wzrosły o 18,4%, natomiast w stosunku do stycznia br. o 1,2%.

Wiadomości z regionu