Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 01 listopad 2023

Glejakami nazywa się nowotwory mózgu, zalicza się je do najcięższych nowotworów cechujących się jednymi z gorszych rokowań. Być może medycyna wkrótce dokona jednak przełomu w ich leczeniu, taką nadzieję daje artykuł naukowy opublikowany w czasopiśmie ,,Nature Communications”. Dla nas jest to ciekawa publikacja, bowiem przygotowali ją bydgoscy naukowcy prezentując swoje wyniki badań.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 01 listopad 2023 18:54

Cmentarz Starofarny po zmroku z lotu ptaka

Bez komentarza.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj w Kościele katolickim obchodzone jest święto Wszystkich Świętych, które potocznie nazywane jest świętem zmarłych, choć jest to uroczystość poświęcona świętym znanym i nieznanym, czyli osobom które z powodu swojego życia już dostąpili łaski uznania za świętych. Święci stąpali po Bydgoszczy, niekiedy uczestnicząc w ważnych wydarzeniach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Liczący ok. 2700 lat posąg asyryjskiego bóstwa Lamassu odnaleźli francuscy archeolodzy na stanowisku Dur-Szarrukin w rejonie Niniwy w Iraku - podał amerykański magazyn o sztuce ArtNews.

Opublikowano w Magazyn
środa, 01 listopad 2023 09:53

Dlaczego wierni odchodzą od Kościoła?

To pytanie wprost zadane zostało podczas I Archidiecezjalnego Forum Duszpasterskiego w Gnieźnie. Zdaniem ks. prof. Andrzeja Draguli bezpośrednią przyczyną tego jest obojętność religijna, która ma z kolei kilka przyczyn pośrednich. Ksiądz profesor swoją tezę oparł o kościelne statystyki. Jego wystąpieniu przysłuchiwał się Prymas Polski abp. Wojciech Polak.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wiadomości z regionu