Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 14 listopad 2023

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podsumował konsultacje społeczne dotyczące przyszłości Ronda Jagiellonów. Przypomnijmy – od dłuższego czasu trwa debata, iż infrastruktura ta wymaga przebudowy bowiem nie jest dostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową, co przy dzisiejszym rozwoju cywilizacyjnym traktuje się jako standard. W okresie konsultacji społecznych zgłoszono przeszło 500 uwag, Większość z nich jednak odrzucono.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w trybie pilnym wyłączył z ruchu prawy pas na Moście Pomorskim w kierunku Ronda Toruńskiego. Dalsze decyzje co do napraw i eksploatacji jezdni ma podjąć Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Powoli rok Andrzeja Szwalbe wielkiego bydgoszczanina dobiega końca, jego obchody w dużej mierze opierają się na wydarzeniach muzycznych, aspekt jego aktywności publicznej jest na trzecim planie, co sprawia, iż są to obchody w praktyce dla małego grona, a nie dla mas. Przed dworcem PKP możemy już podziwiać mural poświęcony tej postaci, który będzie witał podróżnych dworca i przypominał nam o tej postaci na dłużej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę formalnie zakończyła się IX kadencja Sejmu RP, do tego czasu mandat poselski pełniła m.in. Magdalena Łośko. Dwa dni po zakończeniu kadencji zameldowała się w Starostwie Powiatowym w Inowrocławiu, aby rozpocząć pracę na stanowisku urzędniczym. O rozpoczęciu pracy była posłanka poinformowała na Facebook-u publikując zdjęcie z szefową starostwa, starostą Wiesławą Pawłowską.

Opublikowano w Inowrocław

Gdy radni w grudniu uchwalali budżet na 2023 rok przewidziano symboliczną nadwyżkę operacyjna na poziomie 3 mln zł, na wiosnę radni poprawili budżet prognozując deficyt bieżący. Najnowsze szacunki mówią, że rok 2023 przyniesienie 122 mln zł nadwyżki operacyjnej. Znamy też projekt budżetu miasta na 2024 podpisany przez prezydenta Rafała Bruskiego, który mówi o nadwyżce operacyjnej na poziomie 105 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do środy 15 listopada organy władzy wykonawczej samorządów muszą przedstawić projekty swoich budżetów na 2024 rok, Zarząd Województwa z tego obowiązku wywiązał się już kilka dni szybciej. Na 2024 rok Województwo Kujawsko-Pomorskie planuje 66 mln zł deficytu, to nie jest dużo przy dochodach powyżej 1,76 mld zł. Uchwalenie ostatecznej wersji budżetu to już kompetencja Sejmiku Województwa.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegły poniedziałek (6 listopada) nad ranem przypadkowy przechodzień odnalazł w okolicach ronda ONZ na osiedlu Bajka ciało starszego mężczyzny. Obok biegał dotkliwie pogryziony pies, wszystko wskazuje na to, że przez innego psa – stwierdzono 15 ran szytych. Tym tematem żyje Bajka, co pokazują media społecznościowe, są to jednak obawy o własne bezpieczeństwo.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Wiadomości z regionu