Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 18 listopad 2023

W listopadzie zobowiązania dłużne gminy Koronowo wyniosły 0 złotych, to wręcz w przypadku samorządów ewenement bowiem niemal wszystkie gminy w Polsce są zadłużone – w przypadku Torunia kwota długu systematycznie rośnie zbliżając się do wartości rocznych przychodów.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Do Bożego Narodzenia jeszcze ponad miesiąc, ale bydgoski jarmark wystartował już 18 listopada – jest to jedyny w Polsce jarmark, którego główna cześć odbywa się na moście – chodzi oczywiście o Most Staromiejski. W sobotę uroczyście zapalono lampki na choince zlokalizowanej na płycie Starego Rynku wraz z innymi świątecznymi iluminacjami.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnim czasie w wielu mediach z naszego regionu pojawiły się nawiązania do opracowania dr Łukasza Zaborowskiego, który w ramach opracowania Instytutu Sobieskiego zaprezentował propozycję korekty podziału Polski na województwa. Są to tematy zachęcające do klikania, w końcu każdy chce wiedzieć jak mogą zmienić się granice jego województwa, dlatego media chętnie do tego nawiązują. Sama analiza ma jednak kilka istotnych wad od których należy zacząć.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj przypada 67. rocznica spalenia na Wzgórzu Dąbrowskiego zagłuszarki Radia Wolna Europa, co roku grono osób we współpracy z parafią ze Szwederowa organizuje uroczystości, ale data 18 listopada w Bydgoszczy nie budzi specjalnych emocji. Były podejmowane różne próby propagowania tego wydarzenia, ale można odnieść wrażenie, że bez większych efektów. Przyczyną tego może być patrzenie na tamte wydarzenia tylko przez pryzmat lokalny, gdy to wydarzenie historyczne zyskuje na znaczeniu po spojrzeniu na chronologię wydarzeń polsko-węgierskich z 1956 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

W trybie obiegowym Rada Ministrów podjęła w listopadzie uchwałę w sprawie ustanowienia programu inwestycyjnego pod nazwą „Poprawa jakości i dostępności usług pediatrycznych w ramach tworzonego Centrum Leczenia Dzieci Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy”. Budowę tego centrum obiecywano opinii publicznej już w marcu 2022 roku, gdy w obecności wojewody przekazano dyrekcji szpitala symboliczny tekturowy czek. W kampanii wyborczej poseł Jan Szopiński (od kilku dni były już parlamentarzysta) wypominał, że poza przekazaniem czeku nie poszły na tę inwestycję pieniądze.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Wiadomości z regionu