Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 21 listopad 2023

Pieczarki świeże są przez zaledwie 4-6 dni, ale jeżeli zastosuje się specjalną technologię pakowania, która nie musi być droga, to można zachować iść świeżość nawet przez 14 dni. Stwierdzili to naukowcy z Politechniki Bydgoskiej, a specjalną technologię pakowania opracowała podtoruńska firma Fresh Inset. Lokalnie nie jest ona specjalnie medialnie znana, ale głośno o niej w mediach branżowych zajmujących się żywnością.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorkowe popołudnie zebrały się niemal wszystkie komisje sejmowe, aby wybrać swoje władze. Żadna z komisji nie wybrała na przewodniczącego przedstawiciela okręgu bydgoskiego. Wiceprzewodniczącymi będą natomiast: Paweł Olszewski, Agnieszka Kłopotek, Bartosz Kownacki i Iwona Kozłowska.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek Sejm RP wybrał skład komisji sejmowych dla nowej kadencji. W sejmowej Komisji Zdrowia okręg bydgoski będzie miał aż czterech reprezentantów. Tak silnej reprezentacji jak spojrzy się na poprzednie kadencję, nie mieliśmy w komisji odpowiedzialnej za zdrowie publiczne nigdy – choć w poprzednich kadencjach zawsze mogliśmy liczyć na przedstawicieli w prezydium. Dość silną reprezentację okręg bydgoski będzie miał też w komisji ds. służb specjalnych.

Opublikowano w Regionalne

W 2024 roku Bydgoszcz na inwestycje chce wydać blisko 0,5 mld zł – najbardziej spektakularne kwotowo wydatki to przebudowa zajezdni tramwajowej, remont Teatru Polskiego i budowa czwartego kręgu Opery Nova – to ostatnie zadanie finansowane jest wspólnie z budżetem województwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

15 stycznia w ukraińskim Dnieprze fotograf Wojciech Grzędziński, przedstawia ono strażaków, którzy wyciągają kobietę z zawalonego budynku. Dzień wcześniej rosyjskie rakiety ostrzelały to miasto. Zdjęcie ukazało się w amerykańskim ,,The Washington Post”. Za to dzieło Grzędziński został wyróżniony zdobyciem ,,Zdjęcia Roku” w ramach prestiżowego Grand Press Photo 2023. Te i inne ważniejsze zdjęcia z minionego roku można oglądać na wystawię w Galerii Pomorskiej. Wspomnieć warto, że Wojciech Grzędziński dalej pracuje jako korespondent na objętej wojną Ukrainie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wiceminister Jarosław Wenderlich od kilku lat zabiega o nazwanie jednej z ulic w Warszawie nazwą ,,Bydgoskiej”, bowiem stolica nie ma do dzisiaj w swojej przestrzeni żadnej nazwy, która odwołuje się do Bydgoszczy. Kilka miesięcy temu Wenderlich chcąc pomóc warszawskim władzom w znalezieniu dogodnego miejsca zaproponował nazwę ,,Tunel Bydgoski” dla tunelu pod Ursynowem w ramach przebiegu drogi ekspresowej S2. Ta propozycja została jednak teraz w październiku odrzucona.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 • Kobiak zajmie się wojskiem, a Brejza współpracą z samorządem

  W środę 29 listopada rozpoczęło się II posiedzenie Senatu X kadencji – w czasie tego posiedzenia dokonano wyboru składu komisji senackich oraz ich przewodniczących. Senat nie jest aż tak dużą izbą jak Sejm, stąd też co do zasady każdy senator pracować będzie w jednej komisji.

  Etykiety: Senat RP
 • Awantura na sejmiku o publikację sugerującą, że marszałek ma szansę zostać prezydentem Torunia

  Na stronie wydawanej przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju, instytucję podległą Urzędowi Marszałkowskiemu ukazała się rozmowa z posłem Arkadiuszem Myrchą, na którym prowadzono rozważania kto może zostać prezydentem Torunia, pojawiło się przy tym nazwisko marszałka Piotra Całbeckiego. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa tę sprawę poruszył radny Jerzy Gawęda.

Wiadomości z regionu