Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 03 listopad 2023

Kultowy szwedzki zespół Sabaton wraz ze studiem animacji Yarnhub przygotował animację o koszmarze I wojny światowej ,,The War to End All Wars” (po polsku: O wojnie która zakończy wszystkie wojny), film ma przede wszystkim wartość historyczną. Premiera odbywa się dzisiaj w 29 państwach w ramach współpracy z ponad 120 muzeami. W tym wydarzeniu uczestniczy też Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wkrótce węzeł Budapeszt powinien zostać włączony do korytarza Bałtyk-Adriatyk. Budapeszt z punktu widzenia Polski może być ważną bramą do wymiany handlowej z Azją, bowiem przez Budapeszt przebiega też korytarz Orientalny, który biegnie do portów rumuńskich, bułgarskich i greckich, w tym szczególnie istotnego w kierunku azjatyckim Pireusu.

Opublikowano w Magazyn

Czasy, gdy po Inowrocławiu jeździły tramwaje to już odległa historia – ostatnia linia tramwajowa została zlikwidowana w 1962 roku. O tym, że tramwaje jeździły przypominał umiejscowiony na inowrocławskiej starówce tramwaj typu 4N. Od 2021 roku tramwaj nie był jednak eksponowany, władze miasta musiały też stoczyć batalię prawną o jego odzyskanie.

Opublikowano w Inowrocław

Z wykonanego na zlecenie Parlamentu Europejskiego badania opinii publicznej Eurobarometr w lipcu (wyniki opublikowano w październiku) wynika, że 76% obywateli Unii Europejskiej uważa, że należy wspierać Ukrainę w jej dążeniach. Jak spojrzymy na badania z początku roku, to ten wskaźnik wzrósł od 3 punkty procentowe. Polacy plasują się zdecydowanie powyżej tych wskaźników, ale już nie tak wysoko jak jeszcze kilka miesięcy temu.

Opublikowano w Regionalne

Według szacunków fundacji EMIC około 10% populacji zamieszkującej województwo kujawsko-pomorskie to cudzoziemcy co stanowi jakieś 200 tys. osób. Ukraińcy stanowią największa grupę, ale to tylko 32 tys., sporo mamy też studentów studiujących na uczelniach z regionu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Wiadomości z regionu