Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 07 listopad 2023

Metropolia Bydgoszcz chwali się z uruchamiania kolejnych podmiejskich linii autobusowych w ramach partnerstwa Bydgoszczy z gminami ościennymi. Tymczasem w metropoliach jest bardziej tendencja do stawiania na podmiejski transport kolejowy, od grudnia Toruń wraz z sąsiadami chce sfinansować jeden pociąg relacji Toruń Główny – Czernikowo dziennie. Pod tym względem toruński obszar metropolitalny wyprzedza w rozwoju bydgoski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Iwona Adamczewska na co dzień pracuje w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy, ale jest ona przede wszystkim utalentowaną malarką specjalizująca się w nowoczesnym malarstwie. W piątek 3 listopada węgierski Instytut Liszta w Warszawie zorganizował wernisaż jej dzieł o tematyce węgierskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek z oficjalną wizytą do Bydgoszczy udał się ambasador Ukrainy Wasyl Zwarycz, który spotkał się z prezydentem miasta, a później z władzami i studentami Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ambasador zwracając się do społeczności akademickiej wyraził nadzieję, że przyczyni się ona do budowania dobrych relacji polsko-ukraińskich w przyszłości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do 15 listopada prezydenci miast są zobowiązani do przedstawienia projektów budżetów na 2024 rok – Inowrocław obecnie prezydenta nie ma, zatem to zadanie spadnie na powołanego przez premiera komisarza. Problem w tym, że od wyborów parlamentarnych i momentu wygaśnięcia mandatu prezydenta Ryszarda Brejzy minął prawie tydzień, a wciąż nie został powołany komisarz.

Opublikowano w Inowrocław

Czesi ujawnili pierwsze konkrety dotyczące uruchomienia pociągu relacji Gdynia – Praga, który ma wystartować na przełomie 2024 i 2025 roku we współpracy z polskim PKP Intercity. Takie plany czeski i polski przewoźnik państwowy wysnuwały od dawna, wstępny plan mówił nawet o grudniu 2022 roku, ostatecznie będzie to nieco później. Na tej samej trasie chce jeździć też prywatny czeski przewoźnik RegioJet, zatem pociągów do stolicy Czech możemy mieć dość sporo w przyszłości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Samorząd Województwa Lubuskiego oraz miasta, gminy i powiaty z tego terenu wystosowały wspólny apel o elektryfikację dużego odcinka linii kolejowej nr 203, co ma usprawnić funkcjonowanie kolei regionalnej na tym terenie. Elektryfikacja odcinka Krzyż – Gorzów Wielkopolski – Kostrzyn przynieść mogłaby też korzyści dla naszego regionu i Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne

Regulacje związane z Parkiem Kulturowym nie uchroniły przestrzeni bydgoskiej starówki przed nie do końca estetycznymi materiałami wyborczymi w kampanii, mają natomiast zrobić porządek z małym warzywniakiem, który zlokalizowany jest jeszcze nieopodal Placu Poznańskiego, czyli od obszaru starówki mimo wszystko dość oddalony. Warzywniak jak wynika z wyjaśnień Urzędu Miasta zniknie lada dzień.

Opublikowano w Bydgoszcz

Odpowiedź jest oczywiście prosta, bowiem zawsze można pewne przedsięwzięcia realizować bardziej ekologicznie. W ramach środków europejskich z programu Interreg powstanie polsko-skandynawski poradnik dla branży muzycznej, który ma pokazywać jak organizować wydarzenia muzycznej bardziej w zgodzie z planetą. Projekt ruszył 1 listopada.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Wiadomości z regionu