Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 09 listopad 2023

W październiku ubiegłego roku Rada Miasta uchwaliła Plac Praw Kobiet, na placu przed tzw. Drukarnią, jednocześnie w tym miejscu przez ostatnie 8 lat mieściła się bydgoska siedziba Prawa i Sprawiedliwości. Biuro praktycznie przestało funkcjonować bowiem ostatni z rezydujących w tym miejscu posłów jest w trakcie przeprowadzki w inne miejsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jednym z istotniejszych elementów wpływającym na bezpieczeństwo przejść dla pieszych jest widoczność, dlatego samorządy na szczególnie wrażliwych przejściach dla pieszych inwestują w lepsze oświetlenie. Ostatnio w ten sposób poprawiono bezpieczeństwo na przejściach u zbiegu ulic Poznańskiej i Szymborskiej w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

W sobotę przypadnie Święto Niepodległości dla uczczenia 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to data bardziej symboliczna bo Kujawy i Bydgoszcz na powrót do Polski czekały kolejne miesiące. Coroczną tradycją uroczystości odbywają się też w Bydgoszczy – w tym roku będą nieco inne, bowiem tradycyjne miejsce uroczystego apelu jakim jest Plac Wolności przechodzi obecnie duży remont.

Opublikowano w Bydgoszcz

18 listopada wystartuje Bydgoski Jarmark Bożonarodzeniowy, czasu niby jeszcze trochę zostało, ale w ostatnich dniach w centrum Bydgoszczy prowadzono wiele prac przygotowawczych. Od pewnego czasu nad Placem Teatralnym góruje też wielkie koło diabelskiego młyna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do kolei regionalnej dokładać trzeba tak naprawdę na całym świecie, taka polityka ma prowadzić jednak z jednej strony do wyrównywania szans dla tych, których na inną formę transportu nie stać, ale coraz bardziej dostrzegalne są korzyści związane z mniejszymi korkami, a za tym idzie też przecież ekologia. Do jednego przewiezionego pasażera w naszym województwie dopłaca się od kilkunastu złotych do nawet ponad 4,2 tys. zł na jednej z tras.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Wiadomości z regionu