Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 11 luty 2023

We wtorek 7 lutego w bydgoskich mediach pojawiły się pierwsze informacje o tragicznym finale awantury w bloku przy ulicy Pestalozziego. Policjanci zastali ciała dwóch mężczyzn w wieku 25 i 22 lat, dwie kobiety w stanie ciężkim trafiły natomiast do szpitali. Później okazało się, że była to awantura pomiędzy obywatelami Ukrainy. O tej sprawie jest dość głośno też w ukraińskich mediach.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę w Warszawie gościła unijny komisarz ds. spójności Elisa Ferreira, aby oficjalnie zainaugurować programy europejskie z nowej perspektywy 2021-2027 (realne rozliczenie do końca 2030 roku) w Polsce. Do Polski ma trafić 76,5 mld zł. Atmosferę budowania sukcesu popsuła jednak wtorkowa wypowiedź rzecznika Komisji Europejskiej, który przypomniał, że wciąż są nieuregulowane kwestie z Polską w kwestii przestrzegania praworządności.

Opublikowano w Regionalne

Posłom z tytułu przewodniczenia podkomisji przysługuje wyższe uposażenie o 10%, nie ma znaczenia przy tym czy dana podkomisja spotyka się regularnie, czy np. raz na rok, albo i rzadziej. Miesięcznie jest to 1 tys. i 282 zł dodatku. W Sejmie głośno jest o podkomisji stałej do spraw rodziny, która w okresie ponad dwóch lat spotkała się zaledwie cztery razy, przewodniczy jej bydgoska posłanka Ewa Kozanecka z PiS.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bydgoszcz należy do jednych z najbardziej zróżnicowanych architektonicznie miast w Polsce. Pozostałości średniowiecznej przeszłości – zwłaszcza w przypadku kościołów – widnieją obok licznych dawnych budynków przemysłowych z XIX wieku. Tak duża różnorodność stylistyczna spowodowała, iż w pracach renowacyjnych należało wykorzystać odpowiednie rozwiązania nie tylko technologiczne, ale też stylistyczno-dekoracyjne. Udział w tym zadaniu miała firma Hufgard Optolith jako dostawca pełnego systemu materiałów renowacyjnych Optosan.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Październik 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Radny sejmikowy rezygnuje z teki wiceministra. Media piszą o konflikcie w resorcie

  Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Paweł Zgórzyński, związany politycznie z PSL-em, w styczniu dostał nominację na wiceministra w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Teraz z tej funkcji zrezygnował – oficjalnie z powodów osobistych, ale według ogólnopolskich mediów jest drugie dno.

 • Karty w Sejmiku Województwa wydają się już rozdane

  Do wyboru nowego Zarządu Województwa i władz Sejmiku Województwa jeszcze prawie miesiąc, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj mamy podręcznikowe status quo i na zmiany większe się nie zanosi. Nikt nawet właściwie nie rozważa, aby marszałkiem został kto inny jak Piotr Całbecki, który w Toruniu uzyskał fenomenalny wynik. Jak spojrzymy na poprzednie kadencję to jego pozycja była równie silna, ale wtedy przynajmniej w publicystyce robiono bydgoszczanom nadzieje o marszałku z Bydgoszczy. Teraz na to się nie zanosi.

Wiadomości z regionu