Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 13 luty 2023

Przed ponad tygodniem dowiedzieliśmy się, że przetarg na rewitalizację nabrzeży nad Brdą zostanie unieważniony, jeżeli Kancelaria Premiera da zgodę ratusz ogłosi ponowny na mniejszy obszar bulwarów, prezydent liczy również, że część rewitalizacji bulwarów pokryją Wody Polskie. To jednak nie jedyna inwestycja współfinansowana przez rząd, która stoi pod dużym znakiem zapytania, w dość podobnej sytuacji jest rewitalizacja Placu Kościeleckich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Coraz więcej miast decyduje się na refundowanie mieszkańcom procedury walki z niepłodnością in vitro, która jest postępowaniem dość drogim. W latach 2023-2026 Bydgoszcz chce przeznaczyć na ten cel 2 mln zł. Z uwagi na oparcie swoich dochodów na podatku CIT w lepszej kondycji finansowej w stosunku do miast są województwa, w grudniu z interpelacją o refundację in vitro przez województwo kujawsko-pomorskie wystąpił radni Koalicji Obywatelskiej Jarosław Katulski.

Opublikowano w Regionalne

Kariera lekarska Bartosza Fiałka zaczęła się w Bydgoszczy, to tutaj zyskał miano niepokornego lekarza jako przewodniczący Kujawsko-Pomorskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Głośno było o nim szczególnie w czasie sporu z byłym dyrektorem szpitala Biziela. Po tym konflikcie Fałek musiał sobie szukać innego miejsca pracy, ze szpitala powiatowego w Płońsku ostatnio został jednak wyrzucony.

Opublikowano w Bydgoszcz

Unia Janikowo po rundzie jesiennej III ligi zajmuje przedostatnie miejsce w lidze z groźbą degradacji do IV ligi. Poważne wątpliwości w kwestii sposobu dotowanie tego klubu przez miasto Janikowo ma Regionalna Izba Obrachunkowa, która zarzuca m.in. zawyżanie dotacji, ale przede wszystkim nie rozliczenie się z długu przez klub.

Opublikowano w Inowrocław

Na Portalu Kujawskim nigdy nie krytykowaliśmy budowy parkingów Park&Ride, być może nie wszystkie lokalizacje są idealne, ale nawet z pewnym zrozumieniem można podejść do budowy parkingu przy ulicy Grudziądzkiej, dla docenienia kreatywności w pozyskaniu na jego budowę środków unijnych. Natomiast wielokrotnie pojawiała się tutaj krytyka taryf, dlatego cieszy zapowiedź prezydenta ze styczniowej sesji Rady Miasta, że będzie przedstawiona propozycja ich zmian. Powstaje jednak ważne pytanie – skoro przesłanki były widoczne już dawno, czemu nic nie robiono i pozwolono, aby parkingi stały przez ostatnie miesiące puste?

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed tygodniem przedstawiliśmy tezy z artykułu naukowego, który ukazał się w renomowanym w kwestiach prawnych czasopiśmie ,,Samorząd Terytorialny”, który wskazuje, że wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka oraz art 11. Karty Praw Podstawowych, politycy lokalni pytani o tę kwestię raczej specjalnie się nie przejęli, choć wsłuchując się w ubiegłotygodniową wypowiedź rzecznika Komisji Europejskiej zagrożenie jest większe niż im może się wydawać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Październik 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Radny sejmikowy rezygnuje z teki wiceministra. Media piszą o konflikcie w resorcie

  Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Paweł Zgórzyński, związany politycznie z PSL-em, w styczniu dostał nominację na wiceministra w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Teraz z tej funkcji zrezygnował – oficjalnie z powodów osobistych, ale według ogólnopolskich mediów jest drugie dno.

 • Karty w Sejmiku Województwa wydają się już rozdane

  Do wyboru nowego Zarządu Województwa i władz Sejmiku Województwa jeszcze prawie miesiąc, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj mamy podręcznikowe status quo i na zmiany większe się nie zanosi. Nikt nawet właściwie nie rozważa, aby marszałkiem został kto inny jak Piotr Całbecki, który w Toruniu uzyskał fenomenalny wynik. Jak spojrzymy na poprzednie kadencję to jego pozycja była równie silna, ale wtedy przynajmniej w publicystyce robiono bydgoszczanom nadzieje o marszałku z Bydgoszczy. Teraz na to się nie zanosi.

Wiadomości z regionu