Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 14 luty 2023

Temat przyznawania samorządom dotacji rządowych na obiekty sportowe budzi wśród samorządowców emocje, Najwyższa Izba Kontroli wskazuje, że podziału środków Ministerstwo Sportu i Turystyki dokonało w sposób nierzetelny. Do tej kontroli bezpośrednio nie wytypowano jednak delegatury kujawsko-pomorskiej, dlatego opieramy się tylko na danych ogólnopolskich.

Opublikowano w Regionalne

Oświadczeniom majątkowym posła do Parlamentu Europejskiego Radosława Sikorskiego przyjrzy się Centralne Biuro Antykorupcyjne, które oficjalnie wszczęło w tej sprawie postępowanie. Sprawa dotyczy artykułu z holenderskiego medium NCR, które wskazało, że Sikorski za doradztwo Sir Bani Yas Forum, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, pobierał 100 tys. dolarów rocznie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przez długie lata stacja Inowrocław Rąbinek (nie mylić z Inowrocławiem Głównym) była zapomnianą stacją. Wiele zmieniło się w 2017 roku, gdy trwał remont magistrali kolejowej Warszawa – Poznań, wówczas z uwagi na konieczność ograniczenia ruchu na niej, wiele pociągów jeżdżących pomiędzy tymi miastami zatrzymywało się na stacji Inowrocław Rąbinek. Stacja stała się ważnym przystankiem, postanowiono ją nawet nieco wyremontować, ale po 2019 roku zaczęła tracić na znaczeniu.

Opublikowano w Inowrocław

Після набуття Україною членства в ЄС, до якого так прагне вступити український народ, транс'європейська транспортна мережа TEN-T охопить і українську територію.

14 lutego w wielu miastach Polski w ramach akcji ,,Walentynki dla Drzew” z inicjatywy Fundacji EkoRozwój z Wrocławia wieszane są symboliczne tabliczki z symbolami serca i drzewa, aby zwrócić uwagę na niewystarczającą ochronę drzew. Stowarzyszenie MODrzew z Bydgoszczy taką tabliczkę zawiesiło na drzewie, tuż przy placu budowy IV kręgu Opery Nova, będącym Pomnikiem Przyrody.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wybuch wojny na Ukrainie okazał się dla wielu ukraińskich przedsiębiorców końcem biznesu, wszystko wskazywało, że tak samo zakończy się historia Vladyslava Savchenko, który zakładała startupy zajmujące się handlem żywnością przez internet. Udało mu się przetrwać zawirowania wojenne dzięki inwestycji w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

  Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

 • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

  Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu