Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 15 luty 2023

Pustki na parkingach typu Park&Ride to nie tylko kwestia wizerunkowa, ich budowa w zdecydowanej większości została sfinansowana przez Unię Europejską, stąd też jeżeli nie będą efektowne, wówczas Bruksela może zażądać zwrotu sporej kwoty. UE w tym zakresie opiera się na jasnych kryteriach, więc wyjaśnienia polityków, że coś będzie działać za kilka lat mogą być niewystarczające.

Opublikowano w Bydgoszcz

W kwietniu Politechnika Gdańska zorganizuje pierwszy w Polsce szczyt European University Association (EUA) skupiającej ponad 850 uczelni wyższych z 49 państw Europy. W tym gronie nie ma żadnej uczelni z Bydgoszczy, jedynym reprezentantem kujawsko-pomorskiego jest toruński UMK, a przynależność do EUA to nie tylko prestiż ale też wpływ na kształtowanie Europy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przez okres stycznia w Bydgoszczy liczba zarejestrowanych bezrobotnych wzrosła o 226, to najwyższy wzrost od dłuższego czasu, choć poziom ogólny bezrobocia w Bydgoszczy trzeba wciąż traktować jako bardzo niski. Nie znamy jeszcze danych dla województwa kujawsko-pomorskiego na koniec stycznia, stąd też możliwości porównawcze są ograniczone.

Opublikowano w Bydgoszcz

W korespondencji z posłem Bartoszem Kownackim marszałek Piotr Całbecki stwierdza, że kolej dojeżdżająca do Żnina nie cieszyłaby się zbyt dużym zainteresowaniem podróżnych, dlatego potencjalne reaktywowanie połączeń kolejowych na trasie Inowrocław – Żnin byłoby nieracjonalne. Ta odpowiedź dość jednoznacznie wyjaśnia politykę Zarządu Województwa w kwestii reaktywacji tego połączenia, bowiem w ostatnich latach marszałek nie dawał jednoznacznej deklaracji.

Opublikowano w Inowrocław

Z mrozem mieliśmy co prawda w styczniu do czynienia, ale nie za specjalnie ciepło, jak wynika z analizy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej był to 4. najbardziej ciepły styczeń od 1951 roku (momentu prowadzenia pomiarów). Średnia temperatura powietrza w styczniu wyniosła 2,9 stopnica Celsjusza i była o 4 stopnie wyższa od średniej wieloletniej. Ciepły styczeń może przestrzegać nas przed zjawiskami suszowymi w trakcie roku.

Opublikowano w Regionalne

Pierwsze tygodnie funkcjonowania systemu Park&Ride w Bydgoszczy pokazały wręcz marginalne zainteresownanie bydgoszczan tą formułą. Na przyszłotygodniowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy radnym drogowcy zaproponowali pewną korektę taryf. Jeżeli zostanie przyjęta to kierowcy mogliby parkować nieco taniej przy dłuższym korzystaniu, ale nadal będą to mnie korzystne taryfy niż w Poznaniu, w Warszawie czy Krakowie, gdzie płace są wyższe niż w Bydgoszczy, a obszary metropolitalne miast większe (co jest ważnym elementem w przypadku budowaniu zainteresowania P&R).

Opublikowano w Bydgoszcz

14 lutego radni Czerkas wystosowali do prezydenta Ukrainy Wołodymira Zelenskiego apel o nadanie Bydgoszczy i Valmierze (Łotwa) tytułu Miast Ratowników. Z podobnym apelem już w grudniu do prezydenta Zelenskiego wystąpili radni Krzemieńczuka. Ukraińskie miasta Czerkasy i Krzemieńczuk to miasta partnerskie Bydgoszczy z Ukrainy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Budowa IV kręgu Opery Nova po kilku latach perturbacji ruszyła, zanim rozpocznie się budowa nowego obiektu, którego częścią będzie podziemny parking, przyszły plac budowy zgodnie z prawem muszą zlustrować archeolodzy. Jak na razie dotarli już do pozostałości spichrza pruskiego z XIX wieku.

Opublikowano w Bydgoszcz

W grudniu informowaliśmy, że największy polski operator logistyczny Rohlig Suus Logistics uruchomił przy ulicy Wojska Polskiego magazyn z przestrzenią około 15 tys. metrów kwadratowych. Rozwój bydgoskiego oddziału jest na tyle dynamiczny, że trzeba było go po kilku tygodniach powiększyć, ale na tym najprawdopodobniej nie koniec, bo są plany nawet zwielokrotnienia tego obszaru.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

  Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

 • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

  Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu