Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 17 luty 2023

Kilka dni temu został opublikowany ranking TOMTOM Traffic Index za 2022 rok. W oparciu o dane z nawigacji satelitarnej opracowano ranking najbardziej zatłoczonych miast – Bydgoszcz w 2022 roku uplasowała się na 81 pozycji na świecie – w 2021 roku była to 113 lokata - czas podróży dla bydgoskich kierowców w 2022 roku wzrósł jednak znikomo, bo zaledwie o kilkadziesiąt sekund. Pierwszy raz w historii tego rankingu opracowano też ranking obszarów metropolitalnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed tygodniem głośno zrobiło się o bydgoskim pośle do Parlamentu Europejskiego za sprawą holenderskiej gazety NCR, która zarzucała mu przyjmowanie korzyści za lobbowanie na rzecz Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Parlamencie Europejskim. O sprawie zrobiło się dość głośno w Polsce, europosła kontrolą objęło CBA. Przyglądamy się głosowaniom Sikorskiego.

Opublikowano w Regionalne

15 lutego 2023 r. o godz. 17:00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu odbyło się spotkanie autorskie z prof. Michałem Białkowskim, historykiem i politologiem wokół książki Sobór Watykański II. Polska historia. Publikacja w zwięzły i przystępny sposób ma ukazywać najważniejsze dokonania polskich uczestników obradującego w latach 1962-1965 Vaticanum II. 

Opublikowano w Inowrocław

Starosta bydgoski Wojciech Porzych, który tę funkcję pełni od 2006 roku złożył dymisję. Z funkcji zrezygnować mieli też pozostali członkowie Zarządu Powiatu: Zbigniew Łuczak, Bashar Al-Shaer, Roman Guździoł oraz Marek Straszczyk.

Opublikowano w Bydgoszcz

 Styczniowe podwyżki cen biletów PKP Intercity, a następnie ich anulowanie w zamian za zwiększenie dotacji od państwa były prezes PKP, dr Jakub Karnowski, nazywa totalnym chaosem. Zdaniem eksperta jego skutkiem może być drastyczna podwyżka cen biletów po wyborach parlamentarnych, które nastąpią jesienią. – Jesteśmy w takim momencie historycznym, że należy otworzyć dostęp do polskich torów dla prywatnych przewoźników po to właśnie, żeby oferta dla klientów była atrakcyjna, a bilety relatywnie tańsze – postuluje ekspert.

Opublikowano w Magazyn

W środę zbierze się Rada Miasta Bydgoszczy, która ma się zająć m.in. korektą taryf w systemie Park&Ride. Czytając jednak publikatory podległe prezydentowi, (część mediów bezkrytycznie powieliło tę informację) można odnieść wrażenie, że będzie to farsa, bowiem decyzje już tak naprawdę podjęto, a radni tylko przyjdą, podpiszą się na liście (bez tego dieta musiałaby zostać pomniejszona), wypiją kawę. Ta sytuacja pokazuje ja niepokojący brak równowagi w dwupodziale władzy w bydgoskim samorządzie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

  Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

 • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

  Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu