Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 20 luty 2023

W 2020 roku do rządowego programu Kolej Plus zgłoszono koncepcję budowy linii kolejowej z Bydgoszczy do Koronowa (odbicie od linii nr 131 w Stronnie), dalej planowano zbudować tory przez Sośno do Więcborka, skąd istniejącą linią nr 281 pociągi mogłyby jechać do Chojnic. Plan był ambitny, bowiem pozwalał reaktywować kolejowo wiele miejscowości. Ostatecznie nic nie wypaliło, teraz na działkach gdzie planowano tory ma powstać market.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

24 lutego 2022 roku świat zamarł po tym jak Rosja zaatakowała Ukrainę. Dla świata zachodniego był to szok. Po kilku dniach świat zobaczył jednak ogromnego ducha walki narodu ukraińskiego, który sprawił, że plany błyskawicznej wojny Putina zakończyły się porażką. Ukraińcy przez rok dzielnie się bronią, w ostatnich miesiącach prowadząc nawet kontrofensywę.

Opublikowano w Magazyn

W niedzielę 19 lutego przypadła 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, który zasłynął jako ten, który wstrzymał słońce a ruszył ziemie. Jego odkrycie było przełomem dla światowej nauki.

Opublikowano w Regionalne

W końcówce stycznia pojawiła się oficjalna informacja o tym, że były selekcjoner reprezentacji Portugalii, czyli Fernando Santos, został nowym szkoleniowcem polskiej kadry. Portugalczyk rozpoczął już swoją pracę na początku lutego i udał się na pierwsze mecze Ekstraklasy. Przypomnijmy, że pierwsze spotkania reprezentacji Polski pod jego wodzą są zaplanowane na marzec. Biało-czerwoni zmierzą się w nich z Czechami, a także Albanią, czyli kluczowymi rywalami w kontekście walki o awans na mistrzostwa Europy w 2024 roku.

Opublikowano w Polecane

Za stan dróg odpowiada cywilnie ich zarządca, jeżeli z powodu np. dziury dojdzie do uszkodzenia pojazdu wówczas kierowca może domagać się od zarządcy odszkodowania. W przypadku Bydgoszczy, czyli dróg będących w zarządzie ZDMiKP rocznie jest zgłaszanych kilkaset takich szkód, odszkodowania płacą firmy ubezpieczeniowe, bowiem miasto ma wykupione polisy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku lutego Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy rozpoczęła postępowanie o wydanie decyzji środowiskowej dla rewitalizacji linii kolejowej nr 356 pomiędzy województwem wielkopolskim i Kcynią oraz linii nr 281 pomiędzy Kcynią i Nakłem. Realizacja tej inwestycji pozwoli uruchomić połączenia z Bydgoszczy przez Nakło do Kcyni, a dalej przez Wągrowiec do Poznania. Z punktu widzenia Kcyni był by to powrót na kolejową mapę Polski. O rozpoczęcie postępowania środowiskowego wystąpiło PKP PLK.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
poniedziałek, 20 luty 2023 14:38

Inowrocławianka obchodzi 105. urodziny

Niewielu dożywa setnych urodzin, jeżeli ktoś dożywa 105. lat to już tym bardziej jest wydarzenie. Pani Mieczysława Urbańska urodziła się w 1918 roku, gdy I wojna światowa dająca Polsce ponowną niepodległość zbliżała się ku końcowi. Pani Mirosława cieszy się dobrym zdrowiem, jest mieszkanką Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

Zapytanie, czy wydawanie przez bydgoski ratusz ,,Bydgoszcz Informuje” narusza prawo Unii Europejskiej, skierował do Komisji Europejskiej europoseł Kosma Złotowski. Parlamentarzysta wskazuje na możliwość naruszenia Europejskiej Karty Praw Człowieka oraz Karty Praw Podstawowych. Komisja Europejska do tego zapytania musi ustosunkować się na piśmie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

  Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

 • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

  Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu