Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 28 luty 2023

Parking wielopoziomowy przy ulicy Grudziądzkiej został otwarty w czerwcu, przez pierwsze tygodnie kierowcy parkowali na nim sporadycznie, teraz jest już znacznie lepiej, choć obaw o to czy znajdzie się dla nas miejsce nie musimy mieć.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na wtorkowej konferencji prasowej radni Prawa i Sprawiedliwości zarzucili po raz kolejny wydawanie przez bydgoski ratusz swoich mediów, które nie są niezależne, ale takowe próbują naśladować. Radni PiS apelują do prezydenta o zaprzestanie tej działalności. My pytaliśmy ich z kolei, czy zostanie ten problem rozwiązany na szczeblu ustawowym, o co od dawna zabiegają niezależni wydawcy prasy, a także Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komisja Europejska opublikowała wstępne dane dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego za 2022 rok – co się rzuca w oczy to wręcz radykalny spadek współczynnika ofiar śmiertelnych w Polsce. Od 2022 roku w Polsce obowiązują nowe wyższe taryfikatory mandatów, ostatnio też łatwiej jest stracić prawo jazdy za punkty karne. Jak widać to pokazuje efekty.

Opublikowano w Regionalne

Nie brakowało ostatnio komentarzy, że wizyta prezydenta Joe Bidena w Polsce to dowód uznania dla Polaków, za to jakiego wsparcia okazali uchodźcom z Ukrainy. W wielu światowych mediach mówiło się z uznaniem o Polakach. Wróćmy jednak bardziej na ziemie – jeden z największych punktów w województwie z powodzeniem pomógł w ostatnich miesiącach ponad 20 tys. Ukraińców, to wszystko bez wsparcia publicznego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek podczas wizyty w Bydgoszczy ministra odpowiedzialnego za szkolnictwo wyższe Przemysława Czarnka dowiedzieliśmy się, że Politechnika Bydgoska podejmie starania o utworzenia wydziału lekarskiego. Minister Czarnek obiecał wsparcie resortu dla tego działania. Nie są to jednak ambicje tylko uczelni, bowiem właściwie wszystkie siły polityczne ponad podziałami politycznymi popierają te starania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed tygodniem przypadł światowy dzień walki z depresją, zdaniem psychologów pandemii uaktywniła problem depresji, która staje się coraz większym problemem z jakim boryka się świat. O depresji trzeba rozmawiać – w II Liceum Ogólnokształcącym w Inowrocławiu o depresji rozmawiano podczas trzydniowego panelu.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

  Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

 • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

  Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu