Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 07 luty 2023

- Talenty od Boga otrzymane pomnażał. Wszyscy byliśmy tego świadkami – mówił w Mszy Świętej pogrzebowej proboszcz bydgoskiej Katedry Stanisław Kotowski – Miłował nade wszystko swoje miasto, choć – jak sam mówił – porwał go wielki świat, to bydgoszczaninem pozostał na zawsze. Czuł się bydgoszczaninem, a Bydgoszcz tę miłość odwzajemniła. Leonard Pietraszak zmarł 1 lutego w wieku 86 lat.

Opublikowano w Bydgoszcz

2 lutego 1923 roku, w odrodzonej Polsce powołano do życia Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy – przed kilkoma dniami przypadła 100. rocznica tego wydarzenia. Działalność Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy to ważny element kształtowania tożsamości Bydgoszczy. Towarzystwo zabierało ważny głos w sprawach dotyczących interesu miasta, natomiast w codziennej pracy organicznej dba o bydgoską tożsamość. Z okazji 100-lecia TMMB przygotowaliśmy krótki dokument filmowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec stycznia Zarząd Województwa opublikował Szczegółowy Opis Osi Priorytetowych, czyli podstawowe zasady dotyczące wydatkowania funduszy europejskich z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2021-2027, z realnym rozliczeniem do końca 2030 roku. Województwo kujawsko-pomorskie będzie miało do dyspozycji w ramach swojego programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 1 mld i 836 mln euro. To spora kwota – SzOP pokazuje jaki będzie dla tych środków wkład własny.

Opublikowano w Regionalne

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała akt oskarżenia w sprawie tzw. afery fakturowej w inowrocławskim ratuszu, która ma też wątki kruszwickie. Akt oskarżenia został 31 stycznia skierowany do Sądu Rejonowego w Inowrocławiu, dla zachowania bezstronności sprawę skierowano do gdańskiej prokuratury, natomiast proces toczyć będzie się w województwie warmińsko-mazurskim. Akt oskarżenia dotyczy 17 osób, na tej liście nie ma prezydenta Ryszarda Brejzy.

Opublikowano w Inowrocław

Pod koniec stycznia radni szkockiego miasta Perth podjęli decyzję, aby w dniach 8 – 12 czerwca zorganizować specjalne uroczystości związane z uczczeniem 25-lecia współpracy partnerskiej z Bydgoszczą. Szkockie media informują, że na uroczystości zaproszony ma zostać prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od XII wieku w polskim Kościele funkcjonuje jednostka administracyjna ,,dekanatu”. Dekanat skupia kilka parafii, na jego czele stoi dziekan, czyli jeden z proboszczów. Dekanat zajmuje się głównie kwestiami administracyjnymi w Kościele, ale też coraz powszechniej widoczne są działania związane ze współpracą w dekanatach np. w kwestii organizacji spowiedzi czy organizowaniu wydarzeń parafialnych. Biskup Krzysztof Włodarczyk powołał do życia dwa dekanaty: Osowa Góra i Solec Kujawski, jednocześnie dokonując zmian w granicach kilku innych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu