Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 10 marzec 2023

Jeszcze kilka miesięcy temu obawiano się, czy ograniczenia w imporcie rosyjskiego gazu, a nawet jego całkowite zaprzestanie sprawi, że przetrwamy zimę. Aura okazała się niezbyt mroźna, natomiast całe to napięcie międzynarodowe uzmysławia nam jak ważna jest dywersyfikacja dostaw i infrastruktura magazynowa. Od kilku lat trwa przygotowanie dużej inwestycji magazynowej na Kujawach, ostatnio RDOŚ w Bydgoszczy wydało dla niej decyzję środowiskową.

Opublikowano w Regionalne

 

W rozstrzygniętym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego konkursie nie znajdą się środki na wsparcie organizacji jesiennego Festiwalu Prapremier w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Wydarzenie odbędzie się zatem znowu głównie dzięki dotacji od Miasta i Województwa. W środowisku teatralnym oraz wśród lokalnych polityków nie brakuje jednak głosów, że bydgoski Festiwal Prapremier jest na cenzurowanym ministerstwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Posłowie Robert Winnicki i Krzysztof Bosak nie są już członkami Stowarzyszenia Marsz Niepodległości – wynika z decyzji sądu rejestrowego KRS. Funkcję prezesa nadal pełni Robert Bąkiewicz, którego Bosak i Winnicki chcieli z tej funkcji usunąć. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości to formalnie organizator odbywających się corocznie 11 listopada Marszów Niepodległości, wydawca Mediów Narodowych w internecie, otrzymujący spore dotacje państwowe.

Opublikowano w Magazyn

Jak prezentuje się tabela I ligi żużlowej na chwilę przed sezonem? Fani zespołu Polonia Bydgoszcz mogą być zadowoleni, ponieważ drużyna rozpoczyna żużel w I lidze. Dowiedz się, jak wygląda terminarz zawodów, skład Poloni na ten sezon oraz możliwości zakładów bukmacherskich.

Opublikowano w Polecane

W biblijnej księdze proroka Habakuka zapiano ,,kamień ze ściany zawoła”, te słowa w językach: polskim, hebrajskim, angielskim i niemieckim wołać będą teraz z Lapidarium zlokalizowanym przy ulicy Libelta w Inowrocławiu. Lapidarium to najprościej mówiąc miejsce wspominające społeczność żydowską.

Opublikowano w Inowrocław

FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

 • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

  - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu