Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 14 marzec 2023

Platforma streamingowa Netflix reklamuje się w Bydgoszczy głównie na jednym z budynków nieopodal Placu Poznańskiego, ale jak już to robi to konkretnie. Każdy mural jest swego rodzaju sztuką, tym ciekawszą, że twórcy tych tymczasowych murali starają się wdrażać ciekawe formy przekazu. Od kilku dni reklamowany w ten sposób jest film Luther: Zmrok.

Opublikowano w Bydgoszcz

Najprawdopodobniej dokapitalizowanie jakiego dokonywało Województwo Kujawsko-Pomorskie wobec Portu Lotniczego Bydgoszcz na pokrycie straty finansowe było w świetle unijnych przepisów niedozwoloną pomocą publiczną. Niedozwolona pomoc publiczna podlega natomiast zwrotowi. PLB będzie musiał zwrócić Województwu Kujawsko-Pomorskiemu przynajmniej ponad 11 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do 2030 roku emisja gazów cieplarnianych w państwach Unii Europejskiej powinna spaść o przynajmniej 40% w stosunku do 2005 roku – taki jest ogólny cel, w poszczególnych państwach mogą być to różne wyniki, w zależności od ich zamożności (w oparciu o PKB na mieszkańca). Parlament Europejski takie zobowiązanie przyjął 486 głosami za, przy 132 przeciw (przeciwko głosowali polscy europosłowie PiS). Żeby stało się to obowiązujące prawo musi zyskać jeszcze akceptację Rady Unii Europejskiej, czyli rządów narodowych.

Opublikowano w Regionalne

Pod koniec lutego sekretarz województwa Aneta Jędrzejewska przyznała na sesji Sejmiku Województwa, że są problemy z decyzją środowiskową dla modernizacji linii kolejowych nr 281 i 356. W ramach poprzedniej perspektywy finansowej Unii Europejskiej obecnie jest przygotowywana dokumentacja przedprojektowa dla modernizacji tego ciągu kolejowego, który skomunikuje Bydgoszcz z Kcynią, ale trzeba to zrobić przed końcem roku, inaczej środki unijne mogą przepaść.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Rafał Bruski mógłby przegrać wybory, gdyby pijany przejechał na pasach zakonnicę w ciąży – to oczywiście parafraza klasyka, gdy Adam Michnik mówił o byłym prezydencie RP Bronisławie Komorowskim, który w 2015 roku był murowanym faworytem, zastanawiano się czy wystarczy mu jedna tura na wygranie wyborów, ostatecznie przegrał z Andrzejem Dudą. Rafał Bruski jest dzisiaj faworytem na kolejną kadencję bycia prezydentem Bydgoszczy, ale przykład Komorowskiego pokazuje, że nie tylko trzeba obawiać się opozycji, ale też własnych błędów, a może nawet zwłaszcza.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku marca inowrocławski magistrat ogłosił przetarg na wykonanie pierwszego odwiertu geotermalnego w Inowrocławiu. Władze Inowrocławia liczą, że uda się pozyskać ponad 40% wody użytkowanej w mieście ze źródeł geotermalnych. Poszukiwania źródeł geotermalnych wspiera Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Opublikowano w Inowrocław

Koncepcja budowy linii kolejowej Solec Kujawski – Port Lotniczy Bydgoszcz – Trzciniec nie raz pojawiała się w wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego, który wskazywał, że skróciłaby ona podróż z Bydgoszczy od Torunia. W ramach kończącej się perspektywy finansowej Unii Europejskiej miała nawet powstać dokumentacja projektowa, tak się jednak nie stanie i koncepcja nadal jest rozważana do realizacji, ale w bliżej nieokreślonym terminie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

  - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

 • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

  Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu