Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 15 marzec 2023

Wieloletnia umowa pomiędzy MZK i miastem została zawarta, co wydawać się może zamyka problematykę wokół miejskiego przewoźnika na dłuższy czas. Wciąż jednak nie ma uzgodnień co do kwestii regulowania płac w MZK w przyszłości, co było elementem porozumienia zawartego na początku lipca, kończącego bunt załogi. Z informacji jakie uzyskaliśmy, umowa zawarta pomiędzy MZK i miastem, w praktyce nie dotyka kwestii ewentualnych podwyżek płac w najbliższych latach.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2017 roku św. Jan Paweł II został ustanowiony patronem Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Z uwagi na pojawiające się w ostatnim czasie głosy podważające autorytet papieża Polaka, przewodniczący Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność Leszek Walczak zwrócił się do marszałka województwa i przewodniczącej sejmiku o stanięcie w obronie tej postaci.

Opublikowano w Regionalne

Sprawa płacenia abonamentu RTV od wielu lat budzi emocje – odpowiedzialna za ich egzekwowanie jest Poczta Polska. Ostatnio Poczta przygotowała komunikat, w którym odnosi się do faktów i mitów. Pierwszym takim mitem jest błędne przekonanie, że listonosze mogą kontrolować czy płacimy abonament.

Opublikowano w Magazyn

Zakup przyborów szkolnych przez radnych sam z siebie nie jest niczym specjalnym, w przypadku zakupu ich przez radnych Prawa i Sprawiedliwości w Inowrocławiu sprawa ma też drugie dno. Pod koniec lutego Rada Miejska przyjęła głosami koalicji nowelizację budżetu, w której zapisano środki publiczne na pomoc uczniom z Ukrainy w inowrocławskich szkołach. Radni Zjednoczonej Prawicy byli przeciwko, co wykorzystali radni koalicji do krytyki ich.

Opublikowano w Inowrocław

Dość dosadnie o zamieszaniu wokół postaci św. Jana Pawła II odniósł się biskup Krzysztof Włodarczyk, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej, który tej sprawie poświęcił sporą część kazania wygłoszonego w Kcyni. Zdaniem biskupa Włodarczyka to atak nie tyle na postać polskiego papieża, ale na to co buduje polską tożsamość – Chodzi o to, aby katolików zagonić do kąta, stworzyć jakąś sektę, która nie będzie miała nic do powiedzenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek informowaliśmy o tym, że według Zarządu Województwa Port Lotniczy Bydgoszcz będzie musiał zwrócić prawie 10 mln zł plus odsetki Województwu Kujawsko-Pomorskiemu, bowiem to wsparcie zostało potraktowane jako niedozwolona pomoc publiczna. Zdaniem władz lotniska pomoc ta pomoc była zgodna z unijnym traktatem i jest dozwoloną pomocą publiczną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeszcze we wrześniu 1939 roku propaganda Goebbelsa głosiła, że Polacy dokonali w Bydgoszczy ludobójstwa na Niemcach, wraz z biegiem lat od II wojny światowej ta narracja coraz bardziej upadła, spadała rzekoma liczba ofiar, a jeden z propagandzistów tuż przed śmiercią przyznał się do tego, że kłamał z premedytacją w swoich publikacjach. W Polsce też coraz bardziej walczymy o prawdę historyczną, wskazując iż w dniach 3 i 4 września doszło do ofiar po obu stronach, za sprawą dywersji niemieckiej. W Niemczech temat powoli umierał, ale ostatnio znowu ożywa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

  Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

 • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

  Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu