Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 16 marzec 2023

Kolejne sieci handlowe rezygnują z drukowania gazetek promocyjnych wskazując na koszty ekologiczne, na zachodzie jest to już dość poważny trend. Wpływ na to mogą mieć też rosnące ceny papieru. Urząd Miasta Bydgoszczy natomiast systematycznie zwiększa nakłady swojej gazetki ,,Bydgoszcz Informuje” - od stycznia jest to 35 tys. nakładu dwa razy w miesiącu. Ślad węglowy potrzebny do wyprodukowania jednego numeru gazetki (12 stronicowej) to nawet 2,1 tys. kg, co odpowiada przejechaniu około 6 tys. kilometrów przez samochód benzynowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego to jedna z edukacyjnych perełek Krajny, to też jedna z trzech tego typu szkół w Polsce. Kształcenie marynarzy i kadry żeglugowej odbywa się w zgodzie z międzynarodowymi konwencjami. W czwartek w obecności ministra Andrzeja Adamczyka podpisano porozumienie na mocy którego organem prowadzącym szkołę stanie się resort infrastruktury.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Zgodnie z zawartą umową Bydgoszcz oraz gminy wchodzące w skład gazowej Bydgoskiej Grupy Zakupowej płacą za MWh przeszło 756 zł, gdy od połowy marca stawka PGNiG dla odbiorców to 353 zł ma MWh. Z tego też powodu prezydent Bydgoszczy w imieniu Bydgoskiej Grupy Zakupowej zwrócił się do PGNiG o zmianę umowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pod koniec stycznia, ostateczny jego wynik wciąż jest zliczany, w połowie marca finał podsumował natomiast sztab w Inowrocławiu. Zebrane w tym roku przeszło 191 tys. zł to nowy inowrocławski rekord.

Opublikowano w Inowrocław

14 marca przypada mało znany dzień – Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Tam, tego dnia Koalicja Ratujmy Rzeki zorganizowała manifestację przed Ministerstwem Klimatu i Środowiska w formie przyjęcia urodzinowego z okazji tego, że od 5 lat resort nie posiada prawomocnej decyzji środowiskowej dla budowy kolejnego stopnia wodnego w kujawsko-pomorskim w Siarzewie.

Opublikowano w Regionalne

W środę 15 marca w Zespole Szkół nr 7 im. 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bydgoszczy odbył się konkurs wiedzy o Sejmie, zorganizowany z okazji 60-lecia tej szkoły. Konkurs zorganizowała Kancelaria Sejmu we współpracy z posłem Janem Szopińskim. Nagrody za pierwsze miejsce ufundowała marszałek Sejmu.

Opublikowano w Bydgoszcz

1 lutego zmarł Leonard Pietraszak, jeden z wybitniejszych polskich aktorów, honorowy obywatel Bydgoszczy, który tutaj się urodził i zawsze chętnie wracał do Bydgoszczy. Jego szczątki spoczęły na cmentarzu Starofarnym. Pojawiła się inicjatywa, aby obszar nad Kanałem Bydgoskim, niedaleko tego cmentarza nazwać jego imieniem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu