Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 17 marzec 2023

W ubiegły piątek 10 marca odbyło się w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy spotkanie z byłym rzecznikiem praw obywatelskim Adamem Bodnarem, który promował swoją książkę ,,Nigdy nie odpuszczę”. Chcieliśmy je relacjonować, ale bydgoscy organizatorzy się nie zgodzili na to tłumacząc zapełnieniem sali (zostawmy to jednak bez komentarza). W tym wypadku jednak o książkę chodzi, więc można do niej nawiązać bez zaproszenia na spotkanie.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 17 marzec 2023 17:11

W lutym inflacja przekroczyła 18% (raport)

Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne szacunki dotyczące inflacji w lutym – ceny towarów i usług w stosunku do lutego 2022 roku wzrosły o 18,4%, natomiast w stosunku do stycznia br. o 1,2%.

Opublikowano w Regionalne

Profesor Marek Harat to ceniony polski neurochirurg, który znany był z pomocy sportowcom po ciężkich wypadkach, obecnie związany jest z 10 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Poloitechniką w Bydgoszczy oraz Collegium Medicum. Postanowił się podjąć też pracy przy tworzeniu Wydziału Medycznego na Politechnice Bydgoskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Generał Władysław Sikorski to jedna z barwniejszych postaci przełomu XIX i XX wieku, do dzisiaj wiele kontrowersji budzi jego śmierć do której doszło w katastrofie lotniczej na Gibraltarze. Wówczas generał Sikorski był wodzem naczelnym i premierem polskiego rządu na uchodźstwie. W powiecie inowrocławskim rok 2023 obchodzony jest jako rok Władysława Sikorskiego.

Opublikowano w Inowrocław

Do bardzo nietypowej korespondencji doszło pomiędzy radnym Jarosławem Wenderlichem i prezydentem Rafałem Bruskim w kontekście planów budowy prrzebudowy mostowej w Smukale w ciągu ulicy Biwakowej. Radny Jarosław Wenderlich wskazuając, że taką inwestycję ratusz planował zapytał o przewidywany harmonogram tej inwestycji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu