Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 17 marzec 2023

W ubiegły piątek 10 marca odbyło się w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy spotkanie z byłym rzecznikiem praw obywatelskim Adamem Bodnarem, który promował swoją książkę ,,Nigdy nie odpuszczę”. Chcieliśmy je relacjonować, ale bydgoscy organizatorzy się nie zgodzili na to tłumacząc zapełnieniem sali (zostawmy to jednak bez komentarza). W tym wypadku jednak o książkę chodzi, więc można do niej nawiązać bez zaproszenia na spotkanie.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 17 marzec 2023 17:11

W lutym inflacja przekroczyła 18% (raport)

Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne szacunki dotyczące inflacji w lutym – ceny towarów i usług w stosunku do lutego 2022 roku wzrosły o 18,4%, natomiast w stosunku do stycznia br. o 1,2%.

Opublikowano w Regionalne

Profesor Marek Harat to ceniony polski neurochirurg, który znany był z pomocy sportowcom po ciężkich wypadkach, obecnie związany jest z 10 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Poloitechniką w Bydgoszczy oraz Collegium Medicum. Postanowił się podjąć też pracy przy tworzeniu Wydziału Medycznego na Politechnice Bydgoskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Generał Władysław Sikorski to jedna z barwniejszych postaci przełomu XIX i XX wieku, do dzisiaj wiele kontrowersji budzi jego śmierć do której doszło w katastrofie lotniczej na Gibraltarze. Wówczas generał Sikorski był wodzem naczelnym i premierem polskiego rządu na uchodźstwie. W powiecie inowrocławskim rok 2023 obchodzony jest jako rok Władysława Sikorskiego.

Opublikowano w Inowrocław

Do bardzo nietypowej korespondencji doszło pomiędzy radnym Jarosławem Wenderlichem i prezydentem Rafałem Bruskim w kontekście planów budowy prrzebudowy mostowej w Smukale w ciągu ulicy Biwakowej. Radny Jarosław Wenderlich wskazuając, że taką inwestycję ratusz planował zapytał o przewidywany harmonogram tej inwestycji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

 • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

  - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu