Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 20 marzec 2023

Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiejsze wydanie Przeglądu Zagranicznego będzie zdominowane przez ubiegłotygodniową sesję Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, w czasie której podjęto przełomowe stanowisko w sprawie dążenia do neutralności klimatycznej Unii. To też będzie nasz główny temat, ale najpierw trzeba wspomnieć o wydanym przez Międzynarodowy Trybunał Karny nakazie aresztowania wobec Władimira Putina, który dotyczy przede wszystkim uprowadzania ukraińskich dzieci w trakcie działań wojennych.

Opublikowano w Magazyn

W niedzielę odbyły się uroczystości 42. rocznicy Bydgoskiego Marca 1981 roku – przypomnienie wydarzeń, które rozpoczęły się od strajku chłopskiego okupacyjnego przy ulicy Dworcowej, przez pamiętną sesję Wojewódzkiej Rady Narodowej, gdy działaczy Solidarności siłą wyrzucono z dzisiejszego budynku Urzędu Wojewódzkiego, przez groźbę strajku generalnego w całym kraju, z finałem jakim była rejestracja chłopskiej Solidarności, co było od początku kluczowym postulatem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Historia 53-latka z Inowrocławia jest dość nietypowa – mężczyzna ten został skazany na 105 dni kary więzienia za kradzież. Przed organami ścigania udawało mu się ukrywać za granicą, po powrocie do kraju wdarł się w awanturę z sąsiadem i wezwał policję, co skończyło się jego zatrzymaniem i osadzeniem w więzieniu. Być może złym doradcą w tej sytuacji był alkohol.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 20 marzec 2023 06:16

Bydgoski Szpital Miejski kolejny rok na plusie

Za nami próba konsolidacji szpitali uniwersyteckich Biziela i Jurasza w Bydgoszczy przez rektora UMK, do której ostatecznie niedopuszczono, której celem było poprawienie wyników finansowych obu placówek, które z roku na rok są na minusie – na koniec 2019 roku zadłużenie Jurasza przekraczało 175 mln zł. Takich problemów nie ma Wielospecjalistyczny Szpital Miejski podległy prezydentowi Bydgoszczy, gdzie zobowiązania są spłacane w wymaganym terminie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

 • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

  - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu