Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 28 marzec 2023

W ubiegłym roku Sejmik Województwa podjął decyzję o nadaniu ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy statusu drogi wojewódzkiej, co było zgodne z intencją bydgoskiego samorządu. Na przełomie roku GDDKiA wpisała Nakielską w rejestr dróg wojewódzkich nadając jej numer 293. Zmiana statusu drogi podyktowana była pragmatyzmem, bowiem drogom wojewódzkim łatwiej byłoby pozyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej, w sytuacji gdy Bruksela inwestycjom drogowym jest niezbyt chętna.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 28 marzec 2023 17:03

Afera z toruńskimi rekolekcjami

W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

Opublikowano w Regionalne

Od kilkunastu dni decyzją prezesa TVP Mateusza Maryszkowicza obowiązki dyrektora TVP3 w Gdańsku pełni Michał Rybicki. Pod koniec 2019 roku Rybicki pełni funkcję dyrektora TVP3 Bydgoszczy, po tym jak zastąpił Annę Raczyńską. Obecnie Rybicki odpowiada zatem za dwa oddziały terenowe Telewizji Polskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

O planach budowy spalarni odpadów przy zakładach Ciech w Inowrocławiu dyskutowano od dłuższego czasu, zarówno inwestorzy się z tym nie kryli, wstępnie inwestycje poparły też władze miasta, z kolei część inowrocławskiej opozycji sprzeciwia się tej inwestycji. Wystąpienie Ciech do Urzędu Miasta Inowrocławia z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowej w praktyce rozpoczyna cały proces inwestycyjny.

Opublikowano w Inowrocław

Około 5 mln zł w ubiegłym roku otrzymała Bydgoszcz z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych na modernizację Placu Kościeleckich. Zakładano, że ta kwota pozwoli zrealizować inwestycje, sytuacja na rynku budowlanym pokazała, że wydać trzeba jednak znacznie więcej, oferty z sierpnia ubiegłego roku przekraczały 14 mln zł. Dzisiaj dowiadujemy się, że możliwa jest realizacja tej inwestycji jednak poniżej 10 mln zł, to jednak wciąż prawie dwa razy więcej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Władze Kruszwicy od pewnego czasu ostrzegały mieszkańców, że wkrótce most biegnący wzdłuż drogi krajowej nr 62, który łączy obie części miasta położone po dwóch stronach Gopła. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że zamknięcie mostu planuje się w piątek 31 marca. Obiekt będzie niedostępny przez około cztery miesiące. Ma to związek z prowadzoną rozbudową drogi krajowej nr 62.

Opublikowano w Kruszwica

W ostatnich dniach przez ogólnopolskie media przewija się sprawa 32-letniego Tunezyjczyka, który chciał w Bydgoszczy wziąć ślub 32-letnią bydgoszczanką, która jak przyznała funkcjonariuszom Straży Granicznej nie widziała go nigdy przed wyrażeniem zgody  na oczy, co pozwoliłoby zalegalizować jego pobyt na terytiym UE. Chęć wzięcia ślubu, nawet w takich dziwnych okolicznościach nie jest niczym z punktu widzenia prawa zabronionym, problemy 38-latka dotyczą jednak tego, że w Polsce przebywał nielegalnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu