Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 06 marzec 2023

Zapraszamy na czwarte wydanie naszego przewodnika zagranicznego w formie wideo. Chcąc rozwijać tą formułę prezentujemy dzisiaj kilka tematów, zaczniemy od nietypowego wyrazu solidarności z Ukrainą jakie miało miejsce w Brukseli, przyjrzymy się temu jak Polacy liczą na to, że KPO pozwoli rozwiązać kryzys energetyczny spowodowany wojną w Ukrainie, a skończymy na tym, że w Dani pierwszy raz w historii nie odnotowano żadnego napadu na bank, co wiąże się z rozwojem płatności bezgotówkowych.

Opublikowano w Magazyn

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Sejmik Województwa uchwalił podwyżki egzaminów na prawo jazdy dla WORD-ów w Bydgoszczy, w Toruniu, we Włocławku oraz ich oddziałów w Inowrocławiu i Grudziądzu. W piątek uchwała został opublikowana przez wojewodę w Dzienniku Urzędowym, zatem znany jest już jej termin wejścia w życie.

Opublikowano w Regionalne

Pod koniec lutego rozstrzygnął się dalszy los petycji skierowanej do Parlamentu Europejskiego w sprawie uznania Bydgoszczy za węzeł sieci bazowej TEN-T. Petycję przygotował Nowy Bursztynowy Szlak poparty przez m.in. Radę Miasta Bydgoszczy, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Radę Miejską w Solcu Kujawskim, Stowarzyszenie Polskich Regionów Korytarza Bałtyk-Adriatyk, ostatnio do grona sygnatariuszy petycji dołączył też Zarząd Portu Morskiego w Gdyni.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 06 marzec 2023 13:22

Brejza: Nas samorządowców nikt nie zastraszył

W ostatnim czasie dziennikarze Gazety Wyborczej ujawnili, że oprogramowanie szpiegowskie Pegasus było wykorzystywane przeciwko prezydentowi Sopotu Jackowi Karnowskiemu. Od dłuższego czasu wiemy, że kontroli operacyjnej przy użyciu Pegasusa używano także wobec prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy. W niedzielę na sopockim molo odbył się więc samorządowców, będący wyrazem poparcia dla inwigilowanych samorządowców.

Opublikowano w Inowrocław

Wystawa ,,Charków Ślady Wojny” została otwarta w Bydgoszczy 24 lutego na Moście Staromiejskim, dokładnie w pierwszą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę. Fragmenty wystawy prezentujące zniszczone budynki, w tym zajezdnie tramwajową można zobaczyć na naszym materiale filmowym, warto też zobaczyć ją osobiście spacerując ulicą Mostową. Ta wystawa nie przeszła bez echa w mediach ukraińskich z Charkowa.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 06 marzec 2023 11:59

Zmarł legendarny redaktor Radia PiK Andrzej Krystek

W sobotę Radio PiK poinformowało o śmierci redaktora Andrzeja Krystka w wieku 76 lat. W lokalnym środowisku dziennikarskim uznawany był on za legendę, bowiem w zawodzie przepracował ponad 50 lat. Był postacią dość pozytywnie odbieraną, nie było w jego pracy kontrowersji.

Opublikowano w Bydgoszcz

W listopadzie informowaliśmy o kontrowersyjnych wydatkach fundacji Bezpieczny Świat, która otrzymała od wojewody spore pieniądze na opiekę nad uchodźcami. Fundacja kupiła za te środki chociażby buty do biegania za 750 zł para oraz zleciła usługi w firmie prezes fundacji za kilkadziesiąt tysięcy złotych, natomiast służby wojewody te środki zaakceptowały. Przed tygodniem fundacja za tą działalność otrzymała podziękowania od konsula generalnego Ukrainy Ołeksandra Płodysty.

Opublikowano w Bydgoszcz

W na sesji Sejmiku Województwa w dniu 27 lutego Sejmik Województwa nadał zaszczytne wyróżnienia Stella Copernicana Cuiaviae et Pomeraniae działającemu od 2004 roku w Bydgoszczy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO. To jedna z najważniejszych instytucji NATO w Europie zajmująca się przygotowywaniem oficerów do misji wojskowych oraz budowaniu interoperacyjności między siłami państw członkowskich i sprzymierzonych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

 • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

  - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu