Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 06 marzec 2023

Zapraszamy na czwarte wydanie naszego przewodnika zagranicznego w formie wideo. Chcąc rozwijać tą formułę prezentujemy dzisiaj kilka tematów, zaczniemy od nietypowego wyrazu solidarności z Ukrainą jakie miało miejsce w Brukseli, przyjrzymy się temu jak Polacy liczą na to, że KPO pozwoli rozwiązać kryzys energetyczny spowodowany wojną w Ukrainie, a skończymy na tym, że w Dani pierwszy raz w historii nie odnotowano żadnego napadu na bank, co wiąże się z rozwojem płatności bezgotówkowych.

Opublikowano w Magazyn

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Sejmik Województwa uchwalił podwyżki egzaminów na prawo jazdy dla WORD-ów w Bydgoszczy, w Toruniu, we Włocławku oraz ich oddziałów w Inowrocławiu i Grudziądzu. W piątek uchwała został opublikowana przez wojewodę w Dzienniku Urzędowym, zatem znany jest już jej termin wejścia w życie.

Opublikowano w Regionalne

Pod koniec lutego rozstrzygnął się dalszy los petycji skierowanej do Parlamentu Europejskiego w sprawie uznania Bydgoszczy za węzeł sieci bazowej TEN-T. Petycję przygotował Nowy Bursztynowy Szlak poparty przez m.in. Radę Miasta Bydgoszczy, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Radę Miejską w Solcu Kujawskim, Stowarzyszenie Polskich Regionów Korytarza Bałtyk-Adriatyk, ostatnio do grona sygnatariuszy petycji dołączył też Zarząd Portu Morskiego w Gdyni.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 06 marzec 2023 13:22

Brejza: Nas samorządowców nikt nie zastraszył

W ostatnim czasie dziennikarze Gazety Wyborczej ujawnili, że oprogramowanie szpiegowskie Pegasus było wykorzystywane przeciwko prezydentowi Sopotu Jackowi Karnowskiemu. Od dłuższego czasu wiemy, że kontroli operacyjnej przy użyciu Pegasusa używano także wobec prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy. W niedzielę na sopockim molo odbył się więc samorządowców, będący wyrazem poparcia dla inwigilowanych samorządowców.

Opublikowano w Inowrocław

Wystawa ,,Charków Ślady Wojny” została otwarta w Bydgoszczy 24 lutego na Moście Staromiejskim, dokładnie w pierwszą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę. Fragmenty wystawy prezentujące zniszczone budynki, w tym zajezdnie tramwajową można zobaczyć na naszym materiale filmowym, warto też zobaczyć ją osobiście spacerując ulicą Mostową. Ta wystawa nie przeszła bez echa w mediach ukraińskich z Charkowa.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 06 marzec 2023 11:59

Zmarł legendarny redaktor Radia PiK Andrzej Krystek

W sobotę Radio PiK poinformowało o śmierci redaktora Andrzeja Krystka w wieku 76 lat. W lokalnym środowisku dziennikarskim uznawany był on za legendę, bowiem w zawodzie przepracował ponad 50 lat. Był postacią dość pozytywnie odbieraną, nie było w jego pracy kontrowersji.

Opublikowano w Bydgoszcz

W listopadzie informowaliśmy o kontrowersyjnych wydatkach fundacji Bezpieczny Świat, która otrzymała od wojewody spore pieniądze na opiekę nad uchodźcami. Fundacja kupiła za te środki chociażby buty do biegania za 750 zł para oraz zleciła usługi w firmie prezes fundacji za kilkadziesiąt tysięcy złotych, natomiast służby wojewody te środki zaakceptowały. Przed tygodniem fundacja za tą działalność otrzymała podziękowania od konsula generalnego Ukrainy Ołeksandra Płodysty.

Opublikowano w Bydgoszcz

W na sesji Sejmiku Województwa w dniu 27 lutego Sejmik Województwa nadał zaszczytne wyróżnienia Stella Copernicana Cuiaviae et Pomeraniae działającemu od 2004 roku w Bydgoszczy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO. To jedna z najważniejszych instytucji NATO w Europie zajmująca się przygotowywaniem oficerów do misji wojskowych oraz budowaniu interoperacyjności między siłami państw członkowskich i sprzymierzonych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu