Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 09 marzec 2023

Przed tygodniem ceny biletów kolejowych zgodnie z zapowiedzią rządu nieznacznie spadły, eksperci obawiają się jednak, że wkrótce i tak bilety będą musiały podrożeć, a ma być to cena za utrzymywanie monopolu PKP Interciy. Dr Jakub Karnowski z Towarzystwa Ekonomistów Polskich zaznacza, że w krajach europejskich, gdzie dopuszczono w pełni wolną konkurencję bilety staniały, na dodatek wzrosła częstotliwość pociągów. Ponownie wracamy do tego tematu, bowiem przez Bydgoszcz i Inowrocław z Trójmiata do Pragi chce jeździć czeski przewoźnik RegioJet.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po emisji reportażu z cyklu ,,Bielmo” na antenie stacji TVN24, z którego wynikać mogło, że papież Jan Paweł II mógł być świadomy zjawiska pedofilii w Kościele, nawarstwiła się dyskusja o ocenie tej postaci. Z apelem o rozwagę w wyrażaniu ocen wyraził się przewodniczący Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki.

Opublikowano w Regionalne

Niektórzy piszą o nim jak o słynnym pianiście, nam lokalnie jest trudno używać tego zwrotu, bowiem Rafał Blechacz to człowiek stąd absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej, o którym głośno zrobiło się w 2005 roku gdy wygrał XV Międzynarodowy Konkurs Chopinowski. Dzisiaj dla znawców muzyki Blechach jest gwiazdą o światowym formacie.

Opublikowano w Inowrocław

Zajezdnia tramwajowa przy ulicy Toruńskiej powstała pod koniec lat 50. XX wieku, po tym czasie wymaga ona remontu, a także dostosowania do współczesnych tramwajów, bowiem nie projektowano jej pod potrzeby niskopodłowych tramwajów, których w bydgoskiej flocie jest coraz więcej, a najprawdopodobniej za kilka lat będą stanowić jej całość. Ratusz ogłosił przetarg na modernizację zajezdni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rocznie w gminie Białe Błota przybywa około 700 mieszkańców – Budowa nowego przedszkola jest niezbędna – mówi Patrycjusz Migawa, który odpowiada za edukację w gminie. O koncepcji budowy przedszkola w Cielu mówi się od wielu lat, gdy jeszcze wójtem była Katarzyna Kirstein-Piotrowska, ale brakowało na to pieniędzy. Dzień przed Wigilią ogłoszono przetarg, pojawia się jednak problem z jego rozstrzygnięciem, istnieje bowiem spora rozbieżność między wójtem i większością radnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od wielu miesięcy trwa modernizacja odcinka kolejowego Sochaczew - Swarzędź z przebudową stacji w Kutnie, z tego powodu ruch pociągów przez Kutno został ograniczony, większość pociągów z Bydgoszczy jeździ objazdem przez Toruń Wschodni i Iławę, a dalej magistralą Trójmiasto – Warszawa. PKP Intercity zapowiada, że w tym roku wszystko wróci do sytuacji sprzed przebudowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

 • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

  - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu