Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 10 kwiecień 2023

Konieczność uzyskania prawomocnych decyzji środowiskowych, to główna przyczyna opóźnień dróg ekspresowych w naszym regionie, tak było w przypadku drogi S-5, którą pierwotnie planowano oddać w naszym województwie w 2012 roku, a wciąż czekamy na ostatni odcinek, problemy były też na odcinku Bydgoszcz – Toruń drogi S-10. Prawomocnej decyzji nie mamy wciąż dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk.

Opublikowano w Regionalne

Na początku roku przedstawiono wynik sondażu pracowni IBRIS, który wykonany został na zlecenie ratusza, wśród wielu pytań znalazło się dotyczące odebrania honorowego obywatelstwa Bydgoszczy św. Janowi Pawłowi II – 60% badanych oceniło pomysł negatywnie, pozytywnie zaś tylko 20%. Radni opozycji chcą się dowiedzieć kto stał za tym pytaniem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Praca nad meteorytem księżycowym to prawdziwa naukowa gratka - mówi geochemiczka i mineralożka z Zakładu Badań Polarnych i Morskich Instytutu Geofizyki PAN, prof. Monika A. Kusiak. Obecnie z zespołem naukowców z NASA i Korei bada ona meteoryt znaleziony na Antarktydzie.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu