Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 15 kwiecień 2023

Bydgoszcz oraz gminy ościenne wchodzące w skład Bydgoskiej Grupy Zakupowej obecnie za prąd płacą z VAT-em 965 zł za MWh, umowa zawarta do końca czerwca z Enea opiewa na znacznie wyższą kwotę, ale z racji ustawowego limitu może być to za MWh maksymalnie 785 zł plus VAT, czyli 965 zł. Powoli samorządy muszą jednak się zastanawiać co będzie od lipca.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pierwsze kraje otrzymały pieniądze z KPO przeznaczone na odbudowę gospodarek po lockdownach już w sierpniu 2021 roku. Polska wciąż jeszcze nie złożyła nawet wniosku o ich wypłatę; ma to nastąpić po rozstrzygnięciu przez Trybunał Konstytucyjny zgodności z prawem nowelizacji o Sądzie Najwyższym. Zdaniem przedsiębiorców powoduje to narastanie dystansu między konkurencyjnością firm z Polski i z krajów korzystających ze środków na odbudowę. Oczekują więc od rządu pozytywnych rozstrzygnięć w tym obszarze. Ponadto apelują o poskromienie wydatków fiskalnych, uproszczenie procedur zatrudniania pracowników z dalszej zagranicy i wprowadzenia skutecznego programu prodemograficznego.

Opublikowano w Regionalne

W lutym 2022 roku Marcin O. na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy powtarzał po Wojciechu O. (wypowiedzi ze stycznia 2022 roku) groźby śmierci kierowane pod adresem parlamentarzystów, zdaniem Sądu Okręgowego w Bydgoszczy Marcin O. dopuścił się gróźb karalnych, pochwalania przestępstwa oraz znieważył posłankę Lewicy Marcelinę Zawiszę. Sąd wymierzył mu karę więzienia.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 15 kwiecień 2023 12:00

Bydgoski parlamentaryzm w okresie zaborów

W poprzednich latach na Portalu Kujawskim przedstawiliśmy kronikę bydgoskiego parlamentaryzmy od 1918 roku, gdy Polska odzyskała niepodległość, a w Poznaniu zebrał się Polski Sejm Dzielnicowy, przez okres PRL, do pierwszych częściowo wolnych wyborów w trakcie zmian ustrojowych, kończąc na okresie dość nam bliskim, czyli 2021 roku. Chcemy kontynuować ten cykl, dlatego zapraszamy od dzisiaj, w co drugą sobotę zapoznawanie się z okresem zaborów, gdzie Polacy na tych ziemiach stanowili istotną siłę polityczną. Zacznijmy od 1871 roku, gdy rozpoczął funkcjonowanie I Reichstag.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu