Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 16 kwiecień 2023

Polska struktura etniczna wydaje się dość jednolita jak spojrzymy na wyniki Narodowego Spisu Powszechnego, które zostały ujawnione przed kilkoma dniami. Są to dane opierające się na spisie z 2021 roku, czyli liczba Ukraińców będzie zaniżona, bowiem były przeprowadzone przed wojną. Największą grupę nie uważającą się za Polaków bezpośrednio stanowią Ślązacy.

Opublikowano w Regionalne

Gorsze niż planowano wyniki globalne za 2021 rok sprawiły, że francuscy menedżerowie Atosa doszli do wniosku o potrzebie rozbicia podmiotu na dwie osobne spółki, które miały zajmować się zupełnie innymi usługami w branży IT. Taka jest geneza powstania Eviden, które w ubiegłym tygodniu w Młynach Rothera można powiedzieć oficjalnie zainaugurowało swoją aktywność w Bydgoszczy tworząc Platform Engineering Center, czyli usługę inżynierii w chmurze.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę, pomimo dość deszczowej aury ponad 150 osób przeszło w Marszu Papieskim spod Katedry Bydgoskiej do bazyliki pw. św. Wincentego A'Paulo. ,,Ty nas obudziłeś, my Cię obronimy” - głosił transparent na czele marszu, zorganizowanym z inicjatywy Diakoni Społecznej Światło-Życie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu