Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 19 kwiecień 2023

To główne życzenia jakie płyną z uroczystej sesji Rady Miasta, która odbyła się w 677 rocznicę nadania praw miejskich Bydgoszczy przez króla Kazimierza III Wielkiego. Uroczysta sesja to okazja do wręczenia Medali Kazimierza Wielkiego, w tym roku szczególną rolę odegrały też Laury Andrzeja Szwalbego z okazji obchodzonego w Bydgoszczy roku jego imienia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wydarzenia z wiosny 1981 roku kojarzone są głównie z Bydgoszczą, nazywane często popularnie Bydgoskim Marcem, tam bowiem miało miejsce ich epicentrum, ale był to znacznie szerszy zryw, który ma także inowrocławskie epizody. W sobotę 16 kwietnia w Radłówku pod Inowrocławiem, dla uczczenia tamtych wydarzeń postawiono masywny, drewniany krzyż, dla upamiętnienia wydarzeń inowrocławskich z kwietnia 1981.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 19 kwiecień 2023 16:04

Całej S5 jeszcze nie ma, ale już prawie

Warunki podróży pomiędzy Bydgoszczą i Gdańskiem i Poznaniem wraz z oddaniem kolejnych odcinków drogi ekspresowej S5 znacząco się poprawiły. Wciąż jeszcze nie możemy zakomunikować Państwu, że cały kujawsko-pomorski odcinek został ukończony. Z siedmiu odcinków przebiegających przez województwo oddano już formalnie  6.

Opublikowano w Regionalne

Jakub K. to jeden z bardziej znanych kruszwickich sportowców, uczestnika Igrzysk Olimpijskich Rio, który polskim kibicom dał się zapamiętać ze zdobycia mistrzostwa świata w polskiej sztafecie 4x400 metrów na hali w brytyjskim Birmingham. Ostatni czas dla tego sportowca nie jest najlepszy, prokuratura postawiła mu zarzuty związane z pobiciem innego sportowca. Wszystko dotyczy nocy sylwestrowej.

Opublikowano w Kruszwica

W czasach wyzwania Bydgoszcz przyjaźnie potrafił pomóc Ukrainie oraz Krzemieńczukowi. Społeczeństwo Krzemieńczuka bardzo wdzięczne za to iż przyjmujecie naszych uchodźców oraz jesteście solidarni z naszym narodem w tej walce z imperium zła.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu