Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 29 kwiecień 2023
niedziela, 30 kwiecień 2023 00:16

W 2022 roku więcej turystów niż przed pandemią

Majówka to pewien symboliczny start nowego sezonu turystycznego, rok 2022 pod tym względem Bydgoskie Centrum Informacji Turystycznej ocenia pozytywnie, bowiem w Bydgoszczy udzielono 250 tys. noclegów, to o około 35 tys. więcej niż w 2019 roku, czyli jeszcze pandemią. Pod tym względem udało się nie tylko odrobić straty spowodowane pandemią, ale mamy też rozwój.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątkowy wieczór w Bydgoszczy odbyła się konwencja polityczna Prawa i Sprawiedliwości pt. ,,Polska jest jedna”, której gościem specjalnym był wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. W swoim wystąpieniu podkreślał on, że polityka PiS różni się tym od poprzedników, iż większy nacisk kładzie się na równomierny rozwój także mniejszych miejscowości.

Opublikowano w Bydgoszcz

W kolejnej publikacji z cyklu poświęconego dziejom bydgoskiego parlamentaryzmu będzie o okresie 1874-1878, czyli II i III kadencji Reichstagu. Jest to okres, w którym rozpoczyna się kariera parlamentarna Teofila Magdzińskiego, dzisiaj jedynego pamiętanego bydgoskiego parlamentarzysty z okresu zaborów, którego imienia ulica znajduje się przy samym Starym Rynku w Bydgoszczy. Magdziński formalnie z rejencji bydgoskiej jednak nigdy nie kandydował.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 29 kwiecień 2023 09:36

Loty do Krakowa po raz kolejny w siatce

16 czerwca wystartuje pierwszy samolot PLL LOT z Bydgoszczy do Krakowa w tym sezonie – w ubiegłym roku to połączenie cieszyło się sporym zainteresowaniem, jest to bowiem lot właściwie na drugi koniec kraju, gdzie dotarcie innymi środkami transportu trwa znacznie dłużej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Marzec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu