Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 09 czerwiec 2023

W marcu Urząd Marszałkowski zapowiedział zakup do 7 nowych pociągów, które miałyby zostać sfinansowane po części z rządowej dotacji z tzw. Polskiego Ładu oraz z Unii Europejskiej (z nowej perspektywy finansowej), kluczowa do określenia ile będzie to dokładnie i jakich składów będzie jednak cena, a tej nadal nie znamy, bowiem postępowanie przetargowe się przedłuża.

Opublikowano w Regionalne

W Ludkowie, które przylega do Pakości od zachodniej strony doszło w piątek do rozszczelnienia gazociągu, do akcji zadysponowano 17 zastępów strażackich. Skutki rozszczelnienia zniwelowano zakręceniem zaworu doprowadzającego. Gazociąg biegnący przez gminę Pakość pełni rolę głównie dystrybucyjną gazu do odbiorców, nie mówimy zatem o istotnej nitce tranzytowej.

Opublikowano w Inowrocław

W środę w Faktach TVN przedstawiona została informacja, że w bydgoskim szpitalu przebywa 32-letnia pacjentka, której wody płodowe odeszły ponad 20 dni wcześniej, natomiast płód jest nieodwracalnie uszkodzony. Kobieta w rozmowie z telewizją przyznała, że boi się o swoje życie, gdyż są znane w Polsce przypadki, gdy wstrzymywanie się z decyzją o przerwaniu ciąży prowadziło do śmierci kobiety.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prototypów pociągów napędzanych wodorem jest już na świecie kilka, póki co jednak PESA Bydgoszcz dla modelu lokomotywy SM42-6Dn uzyskała jako pierwsza homologację, co w praktyce oznacza zgodę formalną na masową na użytkowanie jej na torach, następstwem tego może być masowa produkcja, w szczególności, że kilka podmiotów w Polsce jest zainteresowana tym produktem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Maj 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu