Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 11 wrzesień 2023

Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała proces egzaminowania kierowców w Polsce - W Polsce w zasadzie nie istnieje spójny system szkolenia i egzaminowania przyszłych kierowców. Obowiązujące regulacje prawne oraz działania właściwych organów administracji publicznej, w tym Ministra Infrastruktury, nie zapewniały przygotowania kandydatów na kierowców do bezpiecznego poruszania się po drogach – informuje Izba. Uchybienia stwierdzono też w nadzorze nad WORD-ami podległymi Województwu Kujawsko-Pomorskiemu.

Opublikowano w Regionalne

Ostatnio pisaliśmy o sytuacji w gminie Kruszwica, gdzie radni wypłacane mieli wyższe diety w oparciu o błędnie uchwalone prawo (które zresztą sami sobie uchwalili). Jak się okazuje podobna sytuacja ma miejsce w gminie Osielsko oraz w Białych Błotach, tylko w tym wypadku kwoty są znacznie wyższe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po wakacyjnej przerwie prace wznawia Parlament Europejski, najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia będzie środowa debata o stanie Unii Europejskiej, ostatnia w tej kadencji. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von den Leyen przedstawi raport o stanie Unii Europejskiej, a następnie odbędzie się publiczna dyskusja. Można powiedzieć, że w pewnym sensie po tej debacie Parlament Europejski wejdzie w tryb wyborów.

Opublikowano w Magazyn

Blisko 5 kilogramów narkotyków zabezpieczyli bydgoscy policjanci podczas sobotnich realizacji. Wszystko zaczęło się od obserwacji 24-letniego bydgoszczanina i 28-letniego mieszkańca powiatu nakielskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek 8 września w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego została opublikowana uchwała ustalająca diety radny (wprowadzająca praktycznie ich podwyżki) dla radnych Rady Gminy Kruszwica - uchwała wchodzi w życie z dniem 25 listopada 2021 roku, zatem działa prawie dwa lata wstecz.

Opublikowano w Kruszwica

W dzisiejszych czasach zarządzanie magazynem jest jednym z najważniejszych aspektów działalności e-commerce. Odpowiednie zarządzanie zapasami pozwala nie tylko zwiększyć efektywność, ale również zadowolenie klientów. Integracja magazynu z platformami takimi jak Amazon może znacznie uprościć ten proces. W tym artykule dowiesz się, jak zarządzać magazynem w Shoper po jego integracji z Amazonem.

Planowanie i wstępna konfiguracja

Planowanie i wstępna konfiguracja to kluczowe etapy, jakie obejmuje prawidłowo wykonana  integracja Amazon z Shoper. Stanowią one fundament dla efektywnego zarządzania magazynem po integracji z Amazonem. Na tym etapie podejmowane są istotne decyzje dotyczące logistyki i zarządzania zapasami, które wpłyną na cały proces operacyjny.

Opublikowano w Polecane
poniedziałek, 11 wrzesień 2023 15:31

Poczta Polska znaczkiem uczciła rodzinę Ulmów

W niedzielę w Markowej na Podkarpaciu kardynał Marcello Semeraro w imieniu papieża Franciszka ogłosił błogosławionymi rodzinę Ulmów, jak zaznaczał jest to wydarzenie bezprecedensowe w historii Kościoła, bowiem pierwszy raz zdarzyło się, że beatyfikowano całą rodzinę. To ważne wydarzenie również z perspektywy międzynarodowej. Tego samego dnia Poczta Polska do obiegu wprowadziła znaczek pocztowy oraz kopertę typu FDC.

Opublikowano w Magazyn

Dużym zaskoczeniem okazał się kształt listy Prawa i Sprawiedliwości, którą otworzy prezydencki minister Paweł Szrot, który większych związków z Bydgoszczą do tej pory nie miał. W udzielonym nam wywiadzie mówi, że nie będzie uciekał przed słowem ,,spadochroniarz”, ale zamierza swoją pracą zapracować na uznanie mieszkańców regionu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czerwcu 2021 roku na profilu ,,Bydgoscy Patrioci” pojawił się wpis znieważający Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Jak się dowiadujemy postępowanie w tej sprawie możliwości znieważenia głowy państwa, za co kodeks karny przewiduje nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

  Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

  Etykiety: Szlachetna Paczka
 • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

  Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

  Etykiety: smog

Wiadomości z regionu