Jesteś tutaj: HomeInowrocław

W Ludkowie, które przylega do Pakości od zachodniej strony doszło w piątek do rozszczelnienia gazociągu, do akcji zadysponowano 17 zastępów strażackich. Skutki rozszczelnienia zniwelowano zakręceniem zaworu doprowadzającego. Gazociąg biegnący przez gminę Pakość pełni rolę głównie dystrybucyjną gazu do odbiorców, nie mówimy zatem o istotnej nitce tranzytowej.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz Kujawskie Centrum Kultury zapraszają wraz z parafią św. Józefa na kolejny koncerty Uwielbienia, z okazji święta Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa pod hasłem ,,Panie dobry jak chleb”. Będzie to przede wszystkim modlitwa, ale w formie koncertu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 w Muszli Koncertowej inowrocławskich Solanek.

W maju informowaliśmy o tym, że młody mieszkaniec Inowrocławia przy ulicy Jacewskiej zauważył przywiązanego do drzewa psa i sprawę zgłosił na Straż Miejską. Strażnicy pojawili się na miejscu, zwierzę przejęło natomiast inowrocławskie schronisko. Z uwagi na nagłośnienie sprawy medialnie, do Straży Miejskiej zgłosił się poprzedni właściciel psa.

Rok 2022 Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu zakończył kwotą ponad 21,4 mln zł straty netto, to ponad 3 razy tyle co w 2021 roku 7 razy tyle co w 2020 roku, w rezultacie na koniec 2022 roku zobowiązania inowrocławskiego szpitala przekroczyły 104 mln zł , wynika z raportu o sytuacji ekonomiczno-finansowej, który opublikował szpital. Jest to niepokojąca sytuacja dla finansów Powiatu Inowrocławskiego, który odpowiada za długi szpitala.

Po poniedziałkowym stanowisku Sejmiku Województwa w sprawie uchwalenia i podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy mającej badać rosyjskie wpływy i w praktyce eliminować polityków z życia publicznego jeżeli udowodni im się takie związki, swoje stanowisko ze sprzeciwem przyjęła Rada Miasta Inowrocławia. Stanowisko inowrocławskich radnych przyjęte zostało bez sprzeciwu, radni PiS-u nie wzięli bowiem udziału w głosowaniu.

Od śmierci Piotra Bartoszcze jednego z przywódców rolniczej Solidarności z Kujaw minęło już prawie 40 lat, do dzisiaj nie wiadomo jednak kto dokładnie go zabił, potwierdzić można natomiast fakt, że był to mord polityczny za którą obciążyć można władze komunistyczne. Dopiero kilka lat temu faktycznie potwierdzono, że został on zamordowany poprzez uduszenie. We wtorek 30 maja w Gdański Sąd Apelacyjny przyznał rodzinie zmarłego 3,2 mln zł zadośćuczynienia.

Generał Władysław Sikorski to jedna z ważniejszych postaci w dziejach Polski pierwszej połowy XX roku – podczas II wojny światowej był przez 4 lata premierem Polski na uchodźstwie, zginął podczas katastrofy lotniczej na Gibraltarze. Rok 2023 powiat inowrocławski obchodzi pod jego patronatem, z tej okazji pojawiła się inicjatywa powołania pod Inowrocławiem Instytutu Generała Władysława Sikorskiego.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu