Jesteś tutaj: HomeKruszwicaByły wojewoda burmistrzem Kruszwicy

Były wojewoda burmistrzem Kruszwicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Kruszwica wtorek, 09 kwiecień 2024 11:23

Wybory na burmistrza Kruszwicy wygrał były wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który w przeszłości był wiceburmitrzem u Dariusza Witczaka, który to z kolei zajął w tych wyborach dopiero trzecie miejsce. Czarnym koniem jak niektórzy się spodziewali nie stał się sołtys Tomasz Frejliszek.


Mikołaj Bogdanowicz uzyskał w pierwszej turze 3796 głosów – to wystarczyło do uzyskania 51,77% poparcia i zwycięstwa już w pierwszej turze. Drugi wynik uzyskała Ilona Dybicz – 18,55%, a urzędujący jeszcze burmistrz Dariusz Witczak 18,30%.

 

Spekulowano, że czarnym koniem tych wyborów może być sołtys Grodztwa Tomasz Frejliszek, ankiety w internecie miały nawet sugerować, że on wygra wybory. Ostatecznie zakończył z 9,7% poparcia.

 

Warte obejrzenia

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu