Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 26 wrzesień 2013

W połowie sejmowej kadencji tygodnik Polityka opublikował 16 ranking posłów. Wyróżniony został w nim poseł PSL z naszego regionu Eugeniusz Kłopotek, chodź sam zainteresowany raczej z tego faktu nie jest zainteresowany, gdyż dostał żółtą kartkę. Na liście najlepszych posłów niestety nie znalazł się nikt związany z bydgoskim okręgiem.

Opublikowano w Regionalne

Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda w wywiadzie udzielonym portalowi wPolityce.pl bardzo pozytywnie odnosi się do sukcesu bydgoskiej PESA, przy tym krytycznie mówi, że rząd w Polsce nie robi nic, aby ratować przemysł.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 26 wrzesień 2013 20:29

S-5 jest zagrożona (komentarz)

Wystąpienie senatora Andrzeja Kobiaka, w którym wyraził obawę o przyszłość odcinka Bydgoszcz – Nowe Marzy wywołały burzę. Jestem daleki od tworzenia teorii spiskowej wokół jednego oświadczenia, ale do póki rząd nie opublikuje załącznika w którym ta inwestycja zostanie zapisana, to powinniśmy czuć niepokój i z wielką uwagę trzymać rękę na pulsie.

Opublikowano w Regionalne

Wczoraj Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła Obywatelską Strategię Rozwoju Kultury. Wiele osób uważa, że powinniśmy być dumni, że Bydgoszcz jest prekursorem nowoczesnych rozwiązań, a co najważniejsze jest to praca ,,społeczna” obywateli, którzy przez 3 lata odbyli liczne spotkania. Pochwały przestają się jednak kończyć, gdy okazuje się, że wynagrodzenia ekspertów wyniosły około 20 tys. zł. Te pieniądze musieli zapłacić podatnicy.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 26 wrzesień 2013 18:16

Śmiertelne potrącenie przez pociąg na Błoniu

Jadący z Inowrocławia pociąg którego stacją docelową była Bydgoszcz Główna, potrącił wczoraj śmiertelnie mężczyznę. Najprawdopodobniej przyczyną śmierci było samobójstwo. Policjanci ustalają tożsamość zmarłego.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 26 wrzesień 2013 18:04

Ziemowit zaprasza na koncert Chopinowski

Urząd Marszałkowski organizuje serie koncertów promujących muzykę Fryderyka Chopina w wybranych miastach województwa. W piątek na bezpłatny koncert fortepianowy mogą udać się mieszkańcy Kruszwicy.

Opublikowano w Inowrocław

W poniedziałek w Boryszewie, w dzisiejszej dzielnicy Sochaczewa (województwo łódzkie) odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej zamordowanym 50 żołnierzom Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej we wrześniu 1939 roku. W uroczystościach uczestniczył Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa z Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 26 wrzesień 2013 17:27

Węgier patronem ronda przy dworcu

Rada Miasta Bydgoszczy podjęła decyzję o nazwaniu ronda łączącego ulicę Rycerską z Zygmunta Augusta i Zaświat imieniem Węgra Józefa Szugyi Trajtlera. Był on jednak przez długą część życia bydgoszczaninem, który ma zasługi dla rozwoju polskiego kolejnictwa w okresie początku II Rzeczpospolitej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

Wiadomości z regionu