Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 10 luty 2015
środa, 11 luty 2015 00:45

Bezrobocie znacząco w górę

W powiecie inowrocławskim w styczniu najszybciej przybywało zarejestrowanych bezrobotnych w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika z danych przygotowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu, przez okres stycznia w kujawsko-pomorskim przybyło ponad 6,5 tys. osób bez pracy.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 11 luty 2015 00:25

Koalicjant ograniczonego zaufania

Sojusz Lewicy Demokratycznej posiada w ramach koalicji z prezydentem Rafałem Bruskim stanowiska dwóch jego zastępców. Patrząc jednak na podział kompetencji pomiędzy prezydentów, to można zauważyć, że SLD zbyt dużego wpływu na decyzje miejskie nie ma.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 10 luty 2015 23:00

,,Szpica” dopiero za 1,5 roku

Siły super szybkiego reagowania NATO zwane popularnie ,,szpicą” mają być gotowe najszybciej w połowie 2016 roku, ale nie wyklucza się, że będzie to rok 2017. Pierwotne plany mówiące jeszcze o roku 2015 zatem zostały zweryfikowane. Ważnym ogniwem ,,szpicy” w Polsce ma być Bydgoszcz, gdzie obecnie mieści się Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę w Warszawie ma się odbyć spotkanie sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierza Plocke z przedstawicielami rolników, którzy od kilku dni prowadzą protesty. Tego dnia do stolicy mają się zjechać także ciągniki rolnicze ze wschodniej Polski.

Opublikowano w Regionalne

Do 19 lutego zainteresowani przedsiębiorcy mogą wnioskować do Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią o organizację 6 miesięcznych staży, dla osób bezrobotnych, które znajdują się grupie wykluczenia społecznego. Przedsiębiorcy mogą otrzymać prawie 1 tys. zł stypendium miesięcznie dla danego pracownika.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W poniedziałek odbyło się tzw. spotkanie ostatniej szansy pomiędzy władzami NSZZ Solidarność i rektorem UMK w Toruniu, w sprawie bydgoskiego Szpitala Uniwersyteckiego im. dr Jurasza. Jak ustaliliśmy rektor poprosił o czas do przemyślenia pewnych spraw.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek łącznie z rzecznikiem nikt nie był wstanie nam udzielić informacji, gdzie przebywała wicewojewoda Elżbieta Rusielewicz. Dzisiaj w końcu otrzymaliśmy oficjalny komunikat, że była na urlopie.

Opublikowano w Regionalne

W rozmowie z Portalem Kujawskim poseł Adam Mirkoczki podkreśla, że św. Jadwiga z dynastii Andegawenów jest postacią ważną dla dwóch narodów – polskiego i węgierskiego. Parlamentarzysta był jednak zaskoczony, że kult św. Jadwigi dotarł aż do północnej Polski.

Opublikowano w Inowrocław

Głos w sprawie wyburzenia młyna Krügera zabiera Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, list otwarty do prezydenta w tej sprawie napisał także radny Stefan Pastuszewski. Elementem wspólnym obu wystąpień jest zauważenie, że bydgoscy urzędnicy nie posiadają opracowanej listy obiektów, które będą pod administracyjną ochroną miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Trwa rok Mariana Rejewskiego, który został ustanowiony decyzją Rady Miasta Bydgoszczy. Z tej okazji Instytut Matematyki UKW wraz ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych i Technicznych oraz Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Rejewskiego organizuje w czwartek sympozjum naukowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Żyjemy w czasach przełomu jeżeli chodzi o pracę człowieka (opinia)

    Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci Ludzi Pracy – zostawmy już na boku jego całą genezę, aby nie przedłużać, a także zostawmy wypowiedzi z wieców politycznych, które zapewne się dzisiaj pojawią w przeróżnych miastach, bo żyjemy w czasie przełomu, który ciężko ,,ogarnąć” politykom żyjącym w perspektywie od wyborów do wyborów. Obserwujemy właśnie rewolucję widząc jak znikają jedne zawody, a w ich miejsce powstają kolejne.

  • Od tygodnia żyjemy w 2024 roku na ekologiczny kredyt

    Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Wiadomości z regionu