Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 02 grudzień 2016

Uczestników spalenia zagłuszarki na Wzgórzu Dąbrowskiego dzisiaj żyje niewielu. Są wśród nich osoby skazane jak Józef Borowski, których aparat terroru uznał za chuliganów. Formalnie polskie prawo uważa ich do dzisiaj za osoby skazane. Wolna Polska musi się uderzyć w pierś, gdyż nie udało się tych osób zrehabilitować. Dla przykładu na Węgrzech unieważniono wszystkie wyroki polityczne związane z rokiem 1956.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 02 grudzień 2016 16:32

Tak będzie wyglądał terminarz grupy B

Wczoraj w Krakowie odbyło się głosowanie grup Mistrzostw Europy do lat 17 UEFA, których gospodarzem będzie Polska. Trzy spotkania grupy B zostaną rozegrane w Bydgoszczy, na stadionie Zawiszy – przestawiamy ich dokładne terminy.

Opublikowano w Sport
piątek, 02 grudzień 2016 16:21

Śmierdzący problem Dobrczu i Koronowie

Inwestorzy chcą zbudować w tych dwóch gminach fermy drobiu oraz chlewnie, które pomieścić mają ponad milion zwierząt. Mieszkańcy skupieni w komitetach ,,Stop fermom drobiu w Dobrczu” oraz ,,Ratujmy Koronowo” sprzeciwiają się tym planom. Na swoją stronę przeciągnęli samorządowców.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Podczas poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa dwójka bydgoskich radnych – Andrzej Walkowiak i Roman Jasiakiewicz - kolejny raz mówiła o potrzebie rewizji planów rozwojowych województwa i skupienia się w pierwszej kolejności na budowie węzła multimodalnego w oparciu o transport kolejowy, bowiem wykorzystanie dróg wodnych to kwestia przynajmniej kilkudziesięciu lat. Tym razem udało im się osiągnąć pewien sukces.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dużo emocji na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa wywoła uchwała dotycząca budowy pomnika upamiętniającego Ofiary Zbrodni Pomorskiej 1939 roku w Toruniu. Dyskusja dotyczyła kreowania polityki historycznej w województwie, bydgoski radny Roman Jasiakiewicz wskazuje marginalizowanie tragicznych wydarzeń, które jesienią 1939 roku odbyły się w Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 02 grudzień 2016 11:14

Co do ukrycia maja radni gminy Inowrocław?

Stowarzyszenie Nasze Prawo wystąpiło do Rady Gminy Inowrocław (gmina wiejska) o udostępnienie nagrań dźwiękowych z obrad XX sesji. Rada Gminy odmówiła użyczenia informacji bez podania konkretnego uzasadnienia.

Opublikowano w Inowrocław

Od roku obowiązuje ustawa o petycjach, która reguluje obowiązki instytucji publicznych, dotyczących zasad ich rozpatrzenia. Wynika z niej, że petycja powinna być rozpatrzona najpóźniej w terminie 3 miesięcy od jej złożenia. Senator Andrzej Kobiak na konferencji prasowej w Bydgoszczy przyznał, że uchwalenie tych przepisów jest wielkim wydarzeniem, choć stało się to o 25 lat za późno. Jak wygląda respektowanie tych przepisów przez bydgoski samorząd?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu