Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 21 grudzień 2016

W poniedziałek Sejmik Województwa zdecydował o dokapitalizowaniu Portu Lotniczego Bydgoszcz kwotą 7,5 mln zł poprzez objęcie nowych akcji. Te pieniądze mają na celu pokrycie straty operacyjnej w roku 2016, która według szacunków marszałka przekroczyć ma 8 mln zł. Również prezydent Bydgoszczy chce dokapitalizować lotnisko, żeby wartość procentowa udziałów miasta nie spadła.

Opublikowano w Bydgoszcz

Miniony rok dla piłkarskiego Zawiszy nie był zbyt udany. Klub spadł bowiem z I ligi do VIII klasy rozgrywkowej, na dodatek z powodu niezrozumiałej polityki prezydenta nie może rozgrywać swoich spotkań w Bydgoszczy. Nie było tego jednak widać na piątkowym spotkaniu opłatkowym, który zorganizowano w Brzozie. W spotkaniu uczestniczyło około 250 osób, głównie dzieci, które traktuje się jako przyszłość Zawiszy.

Opublikowano w Sport

Rozmawiamy o aktualnej sytuacji w Europie, w kontekście ostatniego zamachu w Berlinie, który miał miejsce zaledwie 350 km od Bydgoszczy, z wiceministrem Bartoszem Kownackim. Wiceszef MON uspokaja, że Polacy są bezpieczniejsi od naszych zachodnich sąsiadów, głównie dlatego, że nie przyjęliśmy migrantów.

Opublikowano w Regionalne
środa, 21 grudzień 2016 17:23

Pomiędzy lokalnymi posłami również iskrzy

,,Marionetki prezesa” - tak zdaniem posła Pawła Olszewskiego zachowują się parlamentarzyści PiS z okręgu bydgoskiego. Posłowie koalicji rządzącej nie pozostają jednak Olszewskiemu dłużni.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 21 grudzień 2016 15:04

Na Kapuściskach powstanie basen

Prezydent Rafał Bruski ogłosił dzisiaj autopoprawkę do budżetu miasta na rok 2017, która zakłada ujęcie dwóch nowych inwestycji – budowę basenu na Kapuściskach oraz dostosowanie placu zabaw na Wyspie Młyńskiej do potrzeb dzieci niepełnosprawnych o co wnioskowała lewica.

Opublikowano w Bydgoszcz

1 marca 2017 roku Stary Rynek po raz pierwszy zostanie oflagowany flagami narodowymi i miejskimi. Taką decyzją podjął kilka dni temu prezydent Rafał Bruski. Tego dnia przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu